Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lovs

Regularne ,,ściny'' routera/internetu

Polecane posty

Witam, mój problem jest dziwny, postaram się go przejrzyście opisać i mam nadzieję, że ktokolwiek chociaż podsunie jakikolwiek pomysł, gdyż sam już ich nie mam, tak więc jesteście ostatnią deską ratunku.

Nasz problem zaczął się jakoś 2 miesiące temu. Nie jesteśmy wstanie stwierdzić, w którym dokladnie momencie, gdyż na początku nie zwracaliśmy specjalnie na to uwagi(pisze w 1 os. l.m gdyż mam na myśli całą rodzine :P). Po drodze przychodziło paru panów z UPC (dokładnie 3) i tyle dokładnie wymieniony został nam router, bezowocnie. W trakcie tego czasu zdążyliśmy zauwazyć, że problem występuję tylko wtedy, gdy mama ma włączonego swojego laptopa (w domu mamy 3 komputery, 2 stacjonarne, 1 laptop - wszystkie podpięte pod router).

Problem? Polega on na tym, że gdy mama włączy laptopa nasz internet zacina się regularnie co 30min (rzadko bywa, że czasami krócej, czasami dłuzej). Co mam na myśli przez ,,zacina się''? Gdy próbuje włączyć byle jaką stronę nie może się ona załadować, to samo programy które wymagają połączenia z internetem. ,,Lag'' trwa przez jakieś 20-30 sek i później internet działa normalnie, żeby za 30 min było to samo.

Na laptopie mamy zostały zrobione następujące rzeczy (w celu naprawieniu tego problemu):

-format komputera

-wymiana karty sieciowej ( podpięta została karta sieciowa zewnętrzna na USB)

-skanowanie wirusów itp itd, wyłączanie różnych działających w tle programów

Niestety nic nie pomogło i kończą nam się pomysły co możemy zrobić.

Gdy mama laptopa wyłączy, a ja z tatą mamy komputery włączone to wszystko jest okej i nie ma tych ,,lagów''.

Co dziwniejsze, grając w gre np. CoD2 lub League of Legends wcale nie czuję, że są jakiekolwiek lagi (w grze one tak naprawdę nie występują, przynajmniej u mnie) - ping skakał mi tylko raz podczas tych ścin, tak to jest on ustatkowany i nie skacze.

Laptop mamy: Samsung R560

Router ma oznaczenia: TWG 870UG (firma jakaś Thompson - dostaliśmy to z UPC)

Za wszelkie sugestie jestem wdzięczny, a za samo doczytanie do końca należą się oklaski już. Nie ma co, problem dziwny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...