Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skurczybyk1990

Ogólne problemy Windows

Polecane posty

Witam

Chciałbym zwrócić sie do was o pomoc z moim problemem.Otóż sprawa wygląda tak.

Wczoraj scrashowała mi się gra,zawiecha i konieczny był restart kompa.Przy następnym włączaniu komputera zauważyłem że pasek który się pojawia podczas ładowania się systemu win Vista zaczyna się wieszać.Oczywiście to nie koniec problemów,następnie zauważyłem że w "Mój komputer"nie mam napędu DVD-Rom.Bios napęd "chyba"wykrywa,lecz gdy chce zbootować płytę instalacyjną Windowsa już jest to niemożliwe.W menadżerze urządzen napęd DVD-rom nie jest widoczny,kiedy kliknąłem"skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" to momentalnie system się zawiesza,myśłałem że to tylko przypadek że się zawiesił chociaż system jest świeży(ma dopiero 2 tyg).Zresetowałem komputer i sprawdziłem jeszcze raz,nadal się zawiesza.Teraz po kilku restartach Windows raz się odpala a raz poprostu zatrzymuję się na pasku ładowania systemu po czym się restartuję.Wszystko zaczęło się od tego crasha.

Prosiłbym was o jakąś poradę,bo niestety nie mogę nawet sformatować dysku.

Wymienię co dotychczas próbowałem zdziałać.

-wpisałem w CMD.EXE polecenie "sfc/scannow" w celu znalezienia niespójnych plików systemowych(chociaż nie wiem czy to rzeczywiście działa)

-Przywracanie systemu.

-sprawdzanie pod kątęm błędów pamięć systemu.

-Skanowanie Antywirusem

Dodam że w Podglądzie zdarzeń jest bład zaraz po restarcie komputera kiedy gra się zcrashowała:

"Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lubsystemowego:CD-rom"

Identyfikator zdarzenia:7026

Niestety nic nie pomaga,dlatego proszę kogoś obeznanego w tych sprawach o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pada ci dysk, też tak miałem przy starym komputerze to okazało się ze padł mi dysk twardy, tylko ze nie opłacało mi się kupować dysku bo był warty więcej niż stary komp, dlatego kupiłem laptop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...