Jump to content
JCraft

Chłodzenie do C2Q Q6600

Recommended Posts

Niedawno wpadła mi ręce używana GTX460 - niestety w połączeniu z moim starusienkim dwurdzieniowcem (C2D E4300 - kręcony do 2,4 GHz) karta na nie wiele się zdaje, przyrost wydajności względem mojej starej grafiki (9800 GTX+) jest w większości przypadków minimalny lub praktycznie niezauważalny. Także aby z karty zrobić jakiś użytek postanowiłem zainwestować w jakiś solidny czterordzeniowiec (a pod moją płytę główną chyba najlepszym wyborem będzie właśnie Q6600 - no chyba, że ktoś ma inne propozycje to jak najbardziej proszę podawać smile_prosty.gif) i interesuje mnie jaki cooler powinieniem sobie do niego sprawić (bo zakładam, że ten który miałem standardowo przy moim E4300 już z czterordzeniowcem nie wyrobi).

Więc prosiłbym o propozycje jakie chłodzenie byłoby minimalnym pod Q6600 (na standardowe zegary - 2,4 GHz), a jakie byłoby wymagane pod kręcenie procka do jakichś 3,2 GHz. Proszę o propozycje z w miarę rozsądnymi cenami (do 100 PLN - chyba, że za taką cenę nic nie znajdę wtedy rzucać mi droższymi ofertami smile_prosty.gif).

Płyta główna: P5G41T-M LX3 (socket LGA775)

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 - 500W

Edited by JCraft
Link to comment
Share on other sites

Ale tak generalnie z tym chłodzeniem kręcić bezpiecznie go można? Bo to, że daleko z moją płytą nie zajdę to zdaję sobie sprawę (ale zawsze można spróbować smile_prosty.gif), na razie po prostu zależy mi na procku, który pozwoli mi faktycznie korzystać z mojej nowej karty, porządne kręcenie mogę zostawić na później.

Edited by JCraft
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...