Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SpeedDemonPL

Problem z temperaturą

Polecane posty

Podczas grania w niektóre gry (dotychczas Hitman Absolution i Tomb Raider 2013) mój komputer zaczyna działać bardzo głośno i się zawiesza z czarnym ekranem. Zauważyłem że podczas grania procesor może mieć nawet 87 stopni na 100 maksymalnie, bo mój procesor to Intel Core i7 CPU 950@ 3.07 GHz.

post-1009628-0-76581600-1391773327_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co właściwie pytasz? Jeśli chodzi o wysokość temperatury, tak, 87 stopni to za dużo. A jeśli chodzi o jej zmniejszenie, zacznij od wyczyszczenia kompa (szczególnie chłodzenia procesora).

EDIT: @up

To kolejny krok. =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer dokładnie wyczyszczony. Chciałbym, żeby ten problem nie występował i komputer nie zawieszał się przy za wysokiej temperaturze. Problem nadal występuje. Chciałbym także powiedzieć, że w pokoju jest dość wysoka temperatura spowodowana wiecznie gorącym kaloryferem, którego nie mogę regulować.

EDIT:Za ile mogę kupić taką pastę i jakiej marki dokładnie?

EDIT2:Czy jest możliwość, że problem zniknął po dokładnym wyczyszczeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile mogę kupić taką pastę i jakiej marki dokładnie?

W sklepie komputerowym ci doradzą. Ogólnie radziłbym nie brać najtańszej pasty. Myślę, że do normalnego użytku wystarczy jakaś za kilkanaście złotych. Co do marki - wszyscy polecają Zalmana. Choć ja na przykład używam CoolerMastera i nie narzekam.

Czy jest możliwość, że problem zniknął po dokładnym wyczyszczeniu?

Nie rozumiem pytania. Napisałeś, że wyczyściłeś kompa, a i tak nic się nie zmieniło.

Jeśli wymiana pasty niewiele pomoże, to będziemy myśleć dalej. Być może wiatraczek nie domaga.

Może jeszcze takie pytanie - czy komputer stoi blisko tego śmiercionośnego kaloryfera? tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że komputer po czyszczeniu nadal ma wysoką temperaturę podczas gry, aczkolwiek nie sprawdzałem dalej czy nadal komputer wtedy crashuje. Może za słabo opisałem problem, tak więc:Po paru minutach grania w Hitman Absolution lub Tomb Raider komputer się zawiesza. Na monitorze jest czarny ekran i cały czas jest jakiś dziwny odgłos. Podczas tego błędu pozostaje tylko reset komputera. Dodam, iż problem nie występuje podczas grania w np. League of Legends, czy Minecraft, tylko przy tych dwóch bardziej wymagających grach . Komputer jest jakieś 2 metry od ,,Śmiercionośnego ;P" kaloryfera. Jedyna rzecz, której chce to móc spokojnie używać go do tych gier przy których właśnie występują problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny odgłos

Mógłbyś jakoś bardziej szczegółowo to opisać?

komputer po czyszczeniu nadal ma wysoką temperaturę podczas gry,

Ściągnij program HWMonitor. Odpal go i pograj chwilę w Hitmana. Następnie zminimalizuj grę i zrób screena z tego programu. Zobaczymy wtedy, jak wyglądają pozostałe temperatury. Tak, czy inaczej - leć do sklepu po pastę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto screen. Jestem z tak małego miasta, że nie ma sklepu komputerowego po pastę się pojedzie, ale jak będzie czas ;P

Chciałbym powiedzieć, że podobny problem występował w Assassin's Creed Revelations, ale sam z siebie potem zniknął nie wiadomo czemu.

post-1009628-0-58677300-1391777872_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta też ci się grzeje. Wg tej strony http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-570/specifications maksimum dla twojej karty to 97 stopni. Napisałeś, że dokładnie wyczyściłeś kompa, ale coś mi się wierzyć nie chce. ;) Najlepiej będzie odkręcić kartę i pozbyć się wszelkiego kurzu z zakamarków radiatora. To samo z chłodzeniem procka - ale tym zajmij się później, jak już zdobędziesz pastę. Bo jak zdejmiesz radiator, to wypadałoby pozbyć się starej pasty i nałożyć nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...