Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

filipek632

Rozwiązany: Nowa płyta główna

Polecane posty

Witam. Zamierzam się z zakupem nowej płyty głównej do mojego komputera:

CPU: Intel? Core? i5-2500 CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz

GPU: Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

MB: MSI P67A-C45

HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

ODD: NEC AD-7263S SATA LabelFlash

OS: Windows 7 Ultimate 64bit

Display: Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

Otóż potrzebuję nowej ze względu na niedziałające na tej porty SATA 2-5. Otóż więc poszukuję kompatybilnej płytki, która będzie pracować z wyżej wymienionymi podzespołami. Najlepiej by jej cena była jak najniższa (procek nie będzie podkręcany). Proszę więc o podesłanie linków.

PS. Przy sprzedaży takiej płytki na allegro, w jakiej cenie mógłbym ją sprzedać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta np. http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

Co do obecnej płyty, to ze względu na defekt pewnie 100-150zł. Nawiasem mówiąc - jak rozumiem usterka ta wynika z faktu że jest to płyta w starszej rewizji B2; czemu nie wyślesz jej na gwarancję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jest ona z rewizji B2. A dlaczego nie na gwarancję ? Albowiem gwarancja była na 2 lata i w zeszłym roku, w marcu się ona skończyła. (niestety sądziłem, że 2 wejścia SATA mi wystarczą. Po zakupie SSD okazało się to niestety błędem :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwne. Sprzęt cały kupowałem w esc.pl. Z tego co czytałem gdzieś, to ta płyta główna ma gwarancje 2-letnią, aczkolwiek mogę się mylić. Jeśli byłbyś tak pomocny i wspomógł mnie w znalezieniu czasu gwarancji, to będę wdzięczny. Chyba, że gdzieś na stronie sklepu w którym kupiłem jest ta informacja, ale tej płyty głównej znaleźć już tam nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc napiszę do esc.pl zobaczymy co odpowiedzą.

"Witam.

Gwarancja producenta trwa trzy lata od daty produkcji."

No to niestety, gwarancja już odeszła. Ale to jest bez sensu, ponieważ wydawało mi się, że gwarancja liczy się od daty sprzedaży, a nie od daty produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie jest regulowana prawnie, więc nic z tym nie zrobisz. Jest to oczywiście bez sensu, no ale Ty jesteś na przegranej pozycji tutaj. Płyta podana jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...