Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lansky

Komputer do 4000zł - rendering, nagrywanie, gry

Polecane posty

Cześć, potrzebuję składaka do 4000 zł. Zależy mi na waszej opini do złożonego przez kolegę zestawu (zasilacz do wymiany - to na pewno) + ewentualne złożenie własnego zestawu. Zależy mi na tym żeby znalazł się tam i7. Dodatkowo nie wiem czy odczuwalna będzie różnica między 8GB ramu a 16, jak to wygląda w praktyce? Dla zabicia wolnego czasu chciałbym sobie troche pograć więc zależy mi również na sprzęcie, który stawi czoła wszystkim tytułom na najbliższy czas i uciągnie to wszystko na najwyzszych wymaganiach - jest taka opcja? z góry wielkie dzięki smile_prosty.gif

http://fooh.pl/pokaz/1204434039.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, osobiście nie znam się na komputerach więc na 100% samemu bym się w to nie bawił (szczerze mówiąc nawet nie wiem czy dużo lepsze osiągi idzie wyciągnąć podkręcając procesor bo kompletnie nie znam się w tej dziedzinie). Co do obudowy to nie mam większych wymagań, nie przykładam do niej zbyt dużej uwagi więc jakąś najbardziej optymalną smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozważyłbym taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/BsEktv/

Procesor zmieniłem na Xeona. To to samo co Core i7, tylko bez zintegrowanej karty graficznej (z której i tak nie będziesz korzystał) - dzięki temu kosztuje sporo mniej. Na nazwę "serwerowy" nie patrz, w grach / programach ten proc wypada tak samo jak Core i7 (bo nim jest).

Do tego mocniejsza karta graficzna, większy, szybszy i lepszy dysk SSD, lepszy zasilacz, przewiewna obudowa. Co do RAM-u - do nagrywania raczej się nie przyda więcej pamięci, do renderowania możliwe, że tak (szczególnie jeżeli mówimy o obiektach 3D), choć 8 GB też powinno dawać radę. Najlepiej jakbyś napisał co konkretnie chcesz renderować. W razie czego zostało jeszcze budżetu, więc można dorzucić do 16 GB.

EDIT: Zapomniałem o dysku twardym, już poprawiłem zestaw. W takim razie nie starczy już na 16 GB RAM, ale można ew. rozglądać się za tańszą obudową, płytą główną i zasilaczem w razie gdybyś koniecznie potrzebował 16 GB i może jakoś uda się upchać wtedy taką ilość pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w razie czego będę miał możliwość zwiększenia ramu przy tym zestawie po zakupie? Co do procesorów to nie znam się, ale jaka jest dokładna różnica między nim a i7? Czy na pewno nie odczuje żadnej różnicy? (wolę dopytać bo mimo wszystko nikt nie wspomniał o tej wersji procesora, a każdy o i7). Rendering filmów smile_prosty.gif

EDIT: a, no to cofam pytanie co do pamięci jeszcze sam muszę się namyślić czy lepiej będzie w moim przypadku wybrać 8gb czy 16 bo mała dopłata jest zawsze możliwa. Mimo wszystko coś mi ciągle mówi żeby zamienić ten procesor na i7 (może i moja głupota :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - różnica to brak karty graficznej w Xeonie (w tym modelu konkretnie). Poza tym Xeon ma dodatkowe instrukcje, których i7 nie posiada (co jest akurat w teorii na plus). Wielokrotnie już polecaliśmy Xeony, na innych forach też są polecane zamiast i7 z prostego powodu - dopłata do i7 nie ma żadnego sensu ;)

RAM oczywiście można bez problemu rozbudować w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Xeona i z czystym sumieniem polecam, bo niczym się od i7 nie różni jeśli chodzi o działanie (poza brakiem zintegrowanej karty graficznej). Dopłata do i7 to wyrzucenie pieniędzy w błoto, ale Twoja wola...

chyba się zdecyduje co do tego xeona w takim razie;p

W czym renderujesz, nagrywasz i co?

adobe, vegas, 3ds (najrzadziej).

Ogólnie to jaki system polecacie najbardziej na obecną chwile? W7 czy 8? (od razu jakby ktoś mi napisał jaka wersja windowsa będzie najrozsądniejsza bo też niebardzo się w tym orientuje) no i dzięki wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe Premiere, AE myślę? To wtedy 16GB przyda się RAM. Od razu cisnąłbym w 8, bo będzie dłużej wspierana, ma lepszą licencję, obsługuje więcej RAM, szybciej działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe Premiere, AE myślę? To wtedy 16GB przyda się RAM. Od razu cisnąłbym w 8, bo będzie dłużej wspierana, ma lepszą licencję, obsługuje więcej RAM, szybciej działa.

dokładnie, czyli jakie kości wrzucić do tej płyty głównej? Mowa o 16gb ;d (do tego zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/BsEktv/ )

Jaka wersja Windowsa? Najtańsza 8.1. Więcej raczej nie będzie Ci potrzebne.

będzie dużo zauważalna różnica między siódemką a 8? Szczerze mówiąc od 8 odrzuca mnie wygląd ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kości podane przez Diriana są OK. Oczywiście możesz dołożyć RAM później, ale przy pakiecie Adobe dodatkowy RAM się przydaje, zwłaszcza jeśli pracujesz w nim często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 16GB i windowsa 7 wink_prosty.gif Jak to będzie myślicie z grami, da rade uciągnąć z fajnymi ustawieniami wszystkie najbliższe tytuły? Pytanie z innej beczki - można uszkodzić procka próbując go podkręcić? Pytam z czystej ciekawości bo skoro daje lepsze efekty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 4770 nie ma potencjału OC, ledwo o kilka oczek można podnieść mnożnik, więc praktycznie małe to OC jest. Dopiero i7 4770K z odblokowanym mnożnikiem się o wiele lepiej kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania (żeby to miało sens) trzeba procesora z odblokowanym mnożnikiem. i7-4770k z odblokowanym mnożnikiem to koszt ~1250zł.

Niby jeśli chodzi o wydajność to warto podkręcać, no ale koszty będą sporo wyższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Panowie, jeszcze jedna sprawa. Zrobiłbym tak, że teraz wezmę 8GB ramu, ale w przyszłości chce dołożyć drugą kość. Nie ma problemu żebym teraz wsadził tam jedną kość 8gb zamiast 2x4? No i jeśli tak to ewentualnie bym prosił o jej wybranie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Adobe do obróbki wideo spokojnie wykorzystuje do 12 w chwili obecnej, zależy też od renderowanego pliku.

A win7 i tak nie wykorzysta więcej niż 16 GB RAM, chyba że jakąś droższą wersję autor planuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Adobe do obróbki wideo spokojnie wykorzystuje do 12 w chwili obecnej, zależy też od renderowanego pliku.

A win7 i tak nie wykorzysta więcej niż 16 GB RAM, chyba że jakąś droższą wersję autor planuje.

http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-sp1-pl-64-bit-oem-gfc-02737-620627/

windowsa biorę tego, a co do tego RAMu to już sam nie wiem czy powinienem wziąć 2x4 czy 1x8 (szczerze mówiąc myślałem, że ma tylko 2 sloty :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...