Jump to content
kAFFKA

Złożony "blaszak" - wyłącza się przy starcie.

Recommended Posts

Witam wszystkich. Posiadam problem, a mianowicie wszystko włącza się cacy, ale gdy ma się już załączać system (Windows 8.1) to po chwili jakby zasilanie pada i wszystko się wyłącza. Nie wiem w czym może być problem, ale możliwe jest to że wczesniej była tam inna płyta główna z innym prockiem (formata nie robiłem). Aktualnie posiadam: M5A99X EVO, FX-8320, Fortron FPS500-60APN 500W, GIGABYTE R9-270x Windforce oraz 6 Gb ramu DDR3 1333MHz. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Zaraz zacznę własnie formatować i dam znać.

Przy ostatnim kroku, mianowicie "Kończenie instalacji" wyłącza się komputer. I nie mogę do końca zainstalować systemu.

Dodam że w wejście 8-Pinowe do zasilania jest podłączone 4-Pinowa złączka, ale z tego co czytałem to raczej nic temu nie grozi, do czasu ekstremalnego podkręcania. UEFI bios działa normalnie tylko z tego co widzę to na starcie pokazuje temperaturę 42*C na procku.

Ja w swoim phenomie też mam podpięte 4 piny zamiast 8 bo nie mam takiej złączki w zasilaczu i nie przeszkadza to nawet przy lekkim oc, nie sądzę aby to było problemem choć FXy potrafią dużo prądu zjeść. Sprawa jest dziwna moim zdaniem, że komputer wyłącza się w pewnym momencie bez żadnego błędu ani nic.

Przerzucona i nadal to samo, nie mam pojęcia czemu. Również gdy go wyłączam to nie chce się włączyć przez pewien okres czasu i dopiero potem można go "odpalić".

Dobra już działa, tylko nadal nie mogę uruchomić systemu, znaczy dokonczyć instalacji 7 bo się wyłącza. Dodam że temperatura przy włączeniu wynosi 44*C na CPU co jest dziwne moim zdaniem.

Temperatura jak na moje oko jest ok. Dziwne jest że sam komputer się włącza a jednak ma problemy. Skoro sam system się nie odpala, możesz spróbować pobrać jakąś dystrybucję linuxa taką jak Ubuntu i spróbować ją odpalić z płyty czy usb, przynajmniej zobaczyć co się stanie.

Edited by NoNamePL

ok. wina ramów, juz system zainstalował się poprawnie i jest teraz na kosci 4gb. pytanie czy mam dokupić sobie taką samą czy może być inna? Miałem teraz 2+4 i tą dwójkę wywaliłem.

Dobra jednak chyba nie, ale teraz trzyma się dłużej, ale nadal się wyłącza.

A jakie kości masz dokładnie? Ja mam w domu nie używane już kości DDR3 firmy OCZ które miały napięcie aż 1,8V i każda płyta ustawiała ok 1,65V przez co były problemy, choć wtedy komputer chodził i ew. wywalało bluescreeny. Możesz spróbować jeszcze odpalić kompa z samym 2GB. Chociaż dalej nie chce mi się zbytnio wierzyć że to wina ramu.