Jump to content
freshow0

Czy płyta główna wystarczy do OC Q6600

Recommended Posts

Czy moja płyta Gigabyte GA-P35-S3L wystarczy do OC Core 2 Quad Q6600? Nie chcę bić rekordów, ale chciałbym 3,2GHz uzyskać chociażby. Najbardziej chodzi mi o to, czy sekcja zasilania sobie poradzi bez problemów. Reszta specyfikacji to RAM 2GB Corsair XMS2 DDR2 800MHz 5-5-5-18 1,8V + 2x1GB OCZ Gold Series DDR2 800MHz 5-5-5-15 1,8V, zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A.

Link to comment
Share on other sites

Cud to nie jest, ale wytrzyma. Sam miałem kilka takich płyt* (jedną taką samą, dwie nieznacznie się różniące) i kręciłem aż miło.

* miałem chyba jakiegoś pecha albo dwie lewe ręce (przynajmniej w jednym przypadku) i mi się uszkadzały (i nie dlatego, że kręciłem, jedna poszła w pierwszym tygodniu użytkowania, kolejna też długo nie pochodziła - uwaliłem ją suszarką =], natomiast ostatnia działała już 4 lata).

Link to comment
Share on other sites

Na chwilę obecną zostawiłem 3,0 GHz na 1,325v czyli standardowe napięcie bo na 1,31875 po 53 min w LinX wyskoczył błąd. Temperatury nie są za dobre, bo jest to 65 stopni w stresie przy otwartym boku obudowy. Nie mam na razie tego jednego boku, bo obudowa kumpla. Przy zamknięciu obudowy i zamontowaniu wentylatora z przodu i z tyłu mogę liczyć na spadek temperatury? Poza tym, 3 GHz na 1,325v to chyba nie jest najlepszy wynik, chyba ciut słabsza sztuka mi się trafiła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...