Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xardas80

Rozwiązany: Rozmyty obraz na środku ekranu

Polecane posty

Posiadam monitor Asus VW193D-B. Przez długi czas pracowałem na nim na rozdzielczości 1280x1024, bo było mi wygodnie, ale dzisiaj uświadomiłem sobie, że to monitor pod rozdzielczość 1440x900 i na takąż zmieniłem, coby wygodniej się grało. Nie zmieniło to teoretycznie zbyt wiele, ale pojawił się problem, którego wcześniej nie doświadczyłem. Na środku ekranu obraz jest lekko rozmyty. Nie zaprezentuję wam tego, bo raczej praca z Gimpem nie da właściwego efektu.

Chodzi o to, że wszystko wygląda pięknie, ale mniej więcej na środku ekranu jest przestrzeń, gdzie obraz jest lekko rozmyty. Przy graniu czy oglądaniu czegoś to nie przeszkadza, ale czytanie tekstu to męka dla oczu.

Wydaje mi się to dosyć niecodziennym problemem (choć mało wiem). Spotkał się ktoś kiedyś z podobnym zjawiskiem i czy można temu jakoś zaradzić? Za pół roku i tak mam zamiar kupić monitor o większej przekątnej, ale na tym chce przynajmniej komfortowo pracować.

Zdaję też sobie sprawę, że ktoś może zaproponować wrócenie do 1280x1024 - skoro tam pracowało mi się wygodnie. Ale jeżeli mogę to jakoś inaczej "naprawić", to doceniam wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem co masz, miałem tak w lewym górnym rogu ekranu, ale samo się naprawiło. Spróbuj użyć funkcji "Automatyczne dostrajanie" w twoim monitorze, mojemu bratu pomogło, ekran się ruszał i przez to znikły jak ty to napisałeś rozmazana przestrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...