Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NdRu

Częstotliwość RAM

Polecane posty

Postanowiłem dziś podkręcić swojego i7 870 do 3,4 GHz, wszystko pięknie tylko mam jedno pytanie.

Chodzi mi o częstotliwość ram, domyślnie wynosiła ona 1333 MHz, ale teraz wynosi 1280 MHz, nie będzie to sprawiało żadnych problemów dopóki jest ona bliska do częstotliwości domyślnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mówił że wyłączył Turbo (choć w sumie wtedy w Turbo przy obciążonym jednym rdzeniu miałby ~4,2GHz, co może jest i przesadą - ale to w miarę realne). Ponadto taktowanie 3591MHz ten procesor w Trybie Turbo (bez OC) osiąga tylko przy obciążonym jednym rdzeniu; przy obciążonych dwóch osiąga 3458MHz, a przy trzech lub czterech - tylko 3192Mhz. Także więc nawet jeśli wyłączył Turbo, to wcale nie musi na tym wyjść gorzej od standardowego Turbo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak korzystniej ale dla 3 i 4 rdzeni . Jak ma ustawione sztywno 3,4 GHz to przecież turbo nie działa a dodatkowo ma niższą częstotliwość RAM-u . NdRu na wyższym mnożniku ram nie pójdzie ?? Próbowałeś zwiększyć mnożnik procesora obniżyć BLCK aby również ram podkręcić ? Jakie masz temperatury ? Ten procek powinien spokojnie 3,6/3,8 GHz wyciągnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręca szyną BCLK (a ten procesor ma zablokowany mnożnik, więc w sumie inaczej się nie da), to Turbo działa.

Generalnie większość i5/i7 na LGA1156 nie ma problemów z dobiciem do 4GHz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie w języku który nie do końca rozumiem, ale temperatury nie skoczyły zbyt mocno (W miarę mocny cooler- Scythe Mugen II). Poza tym pomyliłem modele. Mój procesor to I7 860. Turbo wyłączyłem. Podkręcałem szyną bo procesor jak już yojo powiedział ma zablokowany mnożnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...