Jump to content
Shadow16

Repeater TL-WA701ND nie chce współpracować

Recommended Posts

Walczę z routerem TP-Link'a, który chcę mieć jako repeater drugi dzień i stwierdziłem i potrzebuję pomocy.

Moja obecna sieć wygląda tak:

TP-Link z ADSL (WLAN_1) ->TP-Link WA701ND jako Client + D-Link DIR-605L jako AP (WLAN_2)

Mam drugiego WA701ND i chcę nim rozszerzyć nieco sieć WLAN_2 (1/4 jest bez wifi).

Podłączam router do laptopa i konfiguruję repeater:

1. Zaznaczam universal repeater

2. Klikam Survey i wybieram sieć WLAN_2

3. Maska podsieci na 255.255.255.0

4. Wybieram z listy Region: Poland

5. W zakładce od DHCP ustawiam DISABLED

6. Restart routera

W tym momencie mam internet z routera po kablu (wyłączyłem wifi w laptopie), tak jakby był w trybie Client, ale gdy próbuję się połączyć z siecią poprzez telefon, to łączy się w nieskończoność i nic z tego. Dodatkowo, po takiej konfiguracji nie mogę się dostać do strony ustawień routera (też ładuje się w nieskończoność) i pomaga tylko reset do ustawień fabrycznych.

Próbowałem ustawiać jeszcze na sztywno szerokość kanału na 20 MHz, kanał na 1 (taki sam jak WLAN_2) oraz ustawiać bramę lokalną na 192.168.1.1 dalej to samo.

Z góry dzięki za pomoc, bo nic sensownego nie udało mi się wygooglować, a sam już też nic nie wymyślę smile_prosty.gif

EDIT: Włączyłem DHCP i ustawiłem bramę domyślną w zakładce LAN i DHCP na router z WLAN_1 (192.168.1.1). Laptop łączy się z siecią przez WiFi (sieć niezidentyfikowana, brak dostępu do internetu), telefon nie. Podczas restartu routera, jeśli jestem na kablu czasem mi wskoczy internet w laptopie. Bezprzewodowo dalej nie działa.

Edited by Shadow16