Jump to content
Michaleq

Partycje oraz dyski.

Recommended Posts

Hej.

Zamówiłem nowy komputer, lecz niestety to będzie mój pierwszy raz z instalacją Windowsa i zastanawiam się jak przydzielić partycje, myślę, że warto zrobić trzy dyski. Pierwszy na samego Windowsa i sterowniki, drugi na programy i gry, a trzeci na zdjęcia, filmy, muzyke i jak myślicie żeby przydzielić pojemność dysków, skoro mam dysk o pojemności 1TB? smile_prosty.gif Jak coś Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

na system i programy 100GB, druga na resztę.

A jak duży masz dysk? wink_prosty.gif Jak mam 1TB to myślę, że 50GB zrobie na system i sterowniki, 50GB na filmy, zdjęcia, piosenki, prezentacje, dokumenty a trzeci to na gry i programy co o tym sądzicie?

Edited by Michaleq
Link to comment
Share on other sites

Znaczy wiesz, ja tam się generalnie w to jak dzielisz partycje nie będę wtrącał :) Osobiście bym po prostu zrobił jedną partycję na system a drugą na resztę śmieci, i tyle. Jakbym miał robić trzecią partycję na filmy, muzykę i tego typu rzeczy to dałbym więcej niż 50GB, bo jak dla mnie to jest mało na tego typu rzeczy - no ale znowu, co ja się mam wymądrzać jak przecież sam wiesz, ile miejsca potrzebujesz. W każdym razie - jeśli się zdecydujesz na podział na trzy partycje, to gry i programy trzymaj na drugiej partycji, a filmy itp. na trzeciej. Tak będzie działać szybciej.

W sumie to brzmię trochę jak hipokryta, bo sam mam 1TB miejsca i z tego wydzieloną partycję 50GB... no ale te 50GB służą za backup w RAID1, więc to trochę inna sytuacja :P

Link to comment
Share on other sites

Okej, w sumie dobrze mówisz, bo sprawdziłem u siebie teraz dyski i dysk z samymi filmami i zdjęciami zajmuje u mnie 117GB a jest ich bardzo mało moim zdaniem to myślę, że dowalę do 200GB, 750GB na gry i programy a 50GB na windowsa, tylko czy windows 7 i sterowniki zmieści się w 50GB? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...