Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michaleq

Partycje oraz dyski.

Polecane posty

Hej.

Zamówiłem nowy komputer, lecz niestety to będzie mój pierwszy raz z instalacją Windowsa i zastanawiam się jak przydzielić partycje, myślę, że warto zrobić trzy dyski. Pierwszy na samego Windowsa i sterowniki, drugi na programy i gry, a trzeci na zdjęcia, filmy, muzyke i jak myślicie żeby przydzielić pojemność dysków, skoro mam dysk o pojemności 1TB? smile_prosty.gif Jak coś Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na system i programy 100GB, druga na resztę.

A jak duży masz dysk? wink_prosty.gif Jak mam 1TB to myślę, że 50GB zrobie na system i sterowniki, 50GB na filmy, zdjęcia, piosenki, prezentacje, dokumenty a trzeci to na gry i programy co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz, ja tam się generalnie w to jak dzielisz partycje nie będę wtrącał :) Osobiście bym po prostu zrobił jedną partycję na system a drugą na resztę śmieci, i tyle. Jakbym miał robić trzecią partycję na filmy, muzykę i tego typu rzeczy to dałbym więcej niż 50GB, bo jak dla mnie to jest mało na tego typu rzeczy - no ale znowu, co ja się mam wymądrzać jak przecież sam wiesz, ile miejsca potrzebujesz. W każdym razie - jeśli się zdecydujesz na podział na trzy partycje, to gry i programy trzymaj na drugiej partycji, a filmy itp. na trzeciej. Tak będzie działać szybciej.

W sumie to brzmię trochę jak hipokryta, bo sam mam 1TB miejsca i z tego wydzieloną partycję 50GB... no ale te 50GB służą za backup w RAID1, więc to trochę inna sytuacja :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, w sumie dobrze mówisz, bo sprawdziłem u siebie teraz dyski i dysk z samymi filmami i zdjęciami zajmuje u mnie 117GB a jest ich bardzo mało moim zdaniem to myślę, że dowalę do 200GB, 750GB na gry i programy a 50GB na windowsa, tylko czy windows 7 i sterowniki zmieści się w 50GB? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...