Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Wymiana pasty w karcie graficznej

Polecane posty

Moja grafika troszkę się grzeje, więc postanowiłem wymienić w niej pastę.

Pojawił się niestety mały problem: pasta jest tak zaschnięta, że po odkręceniu śrubek, radiator nie chce się ruszyć nawet o milimetr (karta ma 6 lat, chłodzenia nigdy nie ściągałem).

I tu rodzi się moje pytanie. Czy podgrzanie tego cholerstwa suszarką to dobry pomysł?

@yojc: ok, dzięki za odpowiedź. Tak też zrobię. Obym niczego nie spolił. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się bez pomocy suszarki. Po prostu odpaliłem occt, podgrzałem kartę i szybko odkręciłem.

Pojawił się jednak kolejny mały problem. :)

Jak mniemam, na spodzie radiatora powinna być blaszka. No i owszem, jakieś resztki po niej zostały... Wygląda to tak, jakby rdzeń karty wytopił dziurę w owej blaszce aż do samego plasitku, czy też innego tworzywa, z którego spód owego radiatora jest zrobiony. No ale nic to, pastę i tak nałożyłem. Z mizernym efektem rzecz jasna.

I tu rodzi się moje kolejne pytanie. Da się to jakoś odratować, czy spokojnie mogę już rozglądać się za nowym chłodzeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie wszystko, yojc.

Na początek zdjęcie rdzenia: http://i.imgur.com/vqwBKmI.jpg

Tak, wszystko zapaćkane pastą, ale nie martwcie się - w chwili gdy czytacie te słowa, już jest czyściutko.

No i zdjęcie spodu radiatora: http://i.imgur.com/o9YnWZT.jpg

Jak widać, rdzeń tak jakby wypalił swój kształt. Chyba, że tak było od samego początku, a te "resztki blaszki" to skamieniała pasta.

Zaaplikowanie pasty nic nie daje - w spoczynku było i jest 50 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirytusu salicylowego nie polecałbym, jak już to zwykły, etylowy. Co do pozostałości pasty na radiatorze to można spróbować ją usunąć za pomocą ostrego noża. Co do pasty na rdzeniu karty graficznej to lepiej zastosować jakieś mniej inwazyjne rozwiązanie. Na tym zdjęciu to wygląda trochę jak silikon budowlany. blink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta z rdzenia zeszła bez większych problemów. Radiator na razie zostawiam tak, jak jest, bo i tak w nic nie gram. :P Jak mnie najdzie wena na czyszczenie to spróbuję użyć noża do tapet. Dzięki za rady, szanowni panowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...