Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Rozwiązany: Wymiana procesora.

Polecane posty

Czy jest sens wymieniać procesor core 2 duo na core 2 quad, żeby wyciągnąć chociaż trochę więcej fps'ów w BF4 ?

Moj komputer:

C2D E8500

2x2GB RAM DDR2

Asus P5Q

GTX550TI

Myślałem nad quadem typu Q6600 lub Q8200, ewentualnie jeszcze jakimś innym ( używanym ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ~ 200 zł sens jest, za 500 nie ma żadnego, bo za tyle można dorwać używane Core i5. Jakbyś sprzedał obecną płytę główną i RAM, dołożył te 500 zł to może starczy na używany zestaw z Core i5 (np. 3450 / 3470 / 3350p) + jakaś tania płyta główna + 4 GB DDR3.

Ale jak brać Quada, to koniecznie trzeba byłoby go podkręcić. No ale i tak jakichś super rezultatów bym się nie spodziewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E8500 wg mnie mały wzrost wydajności. Musiałbyś go sporo podkręcić, a wraz z chłodzeniem zbliża się to niebezpiecznie do i5 (ok. 600-650 zł łącznie za płytę i procek). RAM mógłbyś ewentualnie sprzedać i kupić DDR3. Płytę masz dobrą to i za sporą sumkę puścisz. No chyba że nie jesteś w stanie dozbierać to wtedy nic z tym nie zrobimy. Ja bym się jednak pomęczył na dwóch rdzeniach (jak wspomniałem - do OC płyta dobra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian:

Mam taką samą. xD

Teraz nam gram w BF4 na średnich czy na niskich w 1680x1050 mam od 30 do 65 fps. Tylko że one się ciągle chwieją. Raz gra chodzi płynnie, raz sie tnie. Nawet na zmniejszonej rozdziałce i detalach mam tak samo. W singlu też czasem coś chrupneło ale nie było tego tak czuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pentiumie da się w BF4 grać nawet na średnio-wysokich detalach (w multi). Więc na C2D po OC na niskich nie powinno być problemów. A przynajmniej nie na tyle, by się nie dało grać.

Ale to jest takie granie jak autor napisał - ze strasznie skaczącymi klatkami. IMHO to żadna zabawa na multi, gdy trzeba się modlić by w gorącym momencie gra nie przycięła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do podkręcenia procesora. Odblokowałem w biosie zakładke z opcjami OC. Ustawiłem szyne FSB na 393, Cpu voltage na 1,25V i jeszcze chyba NB voltage na 1,2V i reszte na auto. Teraz w niektórych programach pokazuje mi 3,16 a w innych 3,7. Czyli jest on podkręcony czy nie ?

Co mam zrobić z resztą dostępnych napięć ? Zostawić na auto czy ustawić ręcznie ? I czy zmieniać coś w taktowaniu pamięci RAM ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, dobra. Nie na to patrzałem. xD W tym CPUz widziałem tylko nazwę procesora z fabrycznym taktowaniem. A pod spodem jest obecne. W OCCT i Evereście też widzę podkręcone taktowanie.

@Omas

Czyli RAM się podkręca automatycznie z FSB i procesorem ?

P.S.

Co jeszcze mam zrobić z resztą napięć w biosie ? Zostawić na auto tak jak są czy dobrać jakieś wartości ?

P.S.2

Na chwile obecną przy włączonym Orthosie na Blend - stress CPU and RAM mam 70 stopni temperatury w evereście. Czy to nie za dużo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Otrhosie narazie procesor przeszedł dwa testy bez błędów, więc może jeszcze troche podbije FSB (393) i sprawdzę jeszcze raz stabilność. Temperatury w HWMi Evereście mam takie same. Ewentualnie różnią się o 1-2 stopnie.

P.S.

Co robiś z tymi innymi napięciami w biosie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...