Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KRKgadget

BSoD po podkreceniu i5-4670K

Polecane posty

Witam,

Zaczynam moja przygode z OC i potrzebuje "malej" pomocy.

Ustawienia: mnoznik x44, VCCIN: 1.9V, CPU core: 1,25V, CPU ring 1,19V godzinny test w aida OK, godzinny test w OCCT bez AVX OK, z AVX krotkiej chwili temperatura skacze powzej 86 stopni i test sie wylacza sad_prosty.gif cooler to macho 120 rev a

Dodatkowo w BF4 wywala BSoD.

Czy ktos z dobrych ludzi moze mi cos doradzic?

i delikatny offtopic czy zmiana budy z cooler master elite 335 na zalman z3lus duzo pomoze przy zbiciu temperatur?

UPDATE:

Po ciezkich bojach udalo sie :)

4,5 GHz, v core 1,3 (tu czegos nie rozumiem bo cpu-z pokazywal 1,306v a wszedzie indziej napiecie procka pokazywalo 1,281v ktos mi to wytlumaczy?) VCCIN 1,85v reszta ustawien bez zmian. Testowany w OCCT 1h temp. max 85 stopni ale przeszlo, pozniej pol godziny w adia i temp max 75, zero BSoD-ow ani innych problemow :)

Czy to wyglada na niezla sztuke? batch L344....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek i5-4670K, wentylatory ustawione fabrycznie(przod wciaga reszta wyciaga) jak wroce do domu to postara sie wrzucic screeny z testow bo troche tego wczoraj porobilem i teraz juz mi sie miesza co gdzie i kiedy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często BS pojawia się właśnie przez źle ustawioną pamięć RAM . Masz częstotliwość 1600 MHz gdy kręcisz szyną ta częstotliwość się zwiększa ! Ustaw RAM tak jak pisze na kościach albo sprawdź w CPU-Z . Jeśli wywali ci BS w pierwszej kolejności zmniejsz mnożnik ramu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja krecilem mnoznikiem, szyny nie ruszalem (bo mowimy o procku, prawda?)

Pamieci sprawdze w cpu-z bo nie jestem ich pewien ( mialem 4 giga jak kupowalem i w specyfikacji bylo ze 1600MHz cl9 ale GPU w specyfikacji bylo Gigabyte a w rzeczywistosci byl XFX glupia sprawa :( ) a pozniej dokupilem jeszcze 4 i tu juz mam pewnosc ze 1600 cl9.

A w biosie pamieci nie ruszalem i jest na AUTO a ponizej jest wartosc 1333MHz wiec sprawdze to dokladnie. sie zdenerwuje jak sie okaze ze byly 1333 :/

i prosze sie nie smiac z mojej ulomnosci, to powychodzilo jak sie zaczalem bawic w upgrady i OC. wczesniej wszystko dizalalo jak chcialem wiec nie wnikalem co jest w kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...