Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Zasilacz da radę? SLI 770

Polecane posty

@Xeon pewnie przez te "inne pierdoły", które w wyglądzie niewiele wnoszą, natomiast mocno zjadają klatki, wyniki są takie, a nie inne.

Ktoś już wspominał w tym temacie o mikroprzycięcich? I tym, że poza kilkoma topowymi grami na rok, SLI może działać albo z problemami, albo i wcale?

@Autor radziłbym wzięcie GTX 770, R9 290 z dobrym chłodzeniem (lub ewentualnie GTX 780) i nieprzejmowanie się faktem, że w kilku średnio zoptymalizowanych grach, w najbardziej wymagających miejscach animacja spadnie minimalnie poniżej płynności i trzeba będzie uciąć detale. A jak za rok-półtora totalnie zbrzydną Ci wysokie detale, to za podobną cenę kupisz wydajniejszą kartę, która znowu pozwoli na zabawę na full detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok - półtora na rynek wejdą Maxwelle, znacznie mniej prądożerne i wydajniejsze. W dodatku ceny się pozmieniają. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej będzie sprzedać GTX780 (czy tam jakąkolwiek inną kartę, z której chce się robić SLI) i kupić nową, lepszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność - w tym wypadku za tę samą cenę będzie (najprawdopodobniej) karta o wyższej wydajności i o niższym poborze prądu. Kupno tej drugiej jest logicznie rzecz biorąc nieopłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by wypuszczono słabszą kartę niż ta obecnie. Info na temat GM107, które zaraz wyjdą pokazuje, że będą one energetycznie 2 razy bardziej efektywne - chłodniejsze i mniej prądożerne.

Tak samo było z GTX580, a GTX660Ti. Ta druga - wydajniejsza, ma więcej pamięci, mniej prądożerna, tańsza. A jednak by zrobić SLI z tej pierwszej po rok, półtora trzeba zakupić 580, mimo jej gorszych parametrów. Tutaj chodzi o opłacalność, a nie o ogólną wydajność po zakupie drugiej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj aby nie zakładać nowego tematu. Opłaca się teraz wymieniać mój komputer na coś nowszego (ten co teraz mam dałbym rodzicom, bo ich obecny nie daje rady) czy czekać na nowe procesory i karty graficzne? Jaki zestaw byłby dzisiaj najlepszy do 5000zł bez zasilacza(mam AX760), dysków twardych i systemu (sama buda)? Preferuję Intela i Nvidię smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby odczuwalny wzrost wydajności, niemniej wg mnie na zmianę tego zestawu jest jeszcze za wcześnie. Twój zestaw jest OK, ew. można pomysleć o innym chłodzeniu, bo ten Zalman na wielu płytach koliduje z radiatorami sekcji zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...