Jump to content
Episode

Crysis - poważny problem

Recommended Posts

Witam, mam bardzo duży problem z grą Crysis (tak, pierwszą częścią gwoli wyjaśnienia). Polega on mianowicie na bardzo miernej wydajności na moim sprzęcie. Z miejsca mówię, że gra jest oryginalna, kupiona kilka lat temu w edycji EA Classics (jeśli trzeba będzie wyślę zdjęcia czy coś). Zainstalowałem grę, uruchomiłem i pierwsze co zrobiłem to wszedłem do ustawień. Jako, że mój sprzęt spełnia wymagania gry (ze sporą nadwyżką) ustawiłem wszystko na Bardzo wysokie, antyaliasing 8x. Ku mojemu zdziwieniu gra chodziła bardzo niestabilnie, były spadki z 40 klatek do nawet 20. Zdenerwowałem się, detale poszły na wysokie, aa na off. było trochę lepiej, ale to tylko do pewnego momentu, potem spadki takie same. Z ciekawości przestawiłem ustawienia na średnie, a później na niskie. W budynkach gra śmiga, na zewnątrz jest to samo, straszne zmuły. Zainstalowałem patch 1.1.1, potem 1.2 i na końcu hotflix'a 1.2.1. Nie pomogło to w niczym. Nie mam pojęcia co może mi pomóc, chciałbym w końcu zagrać komfortowo w tę grę, czekałem na to ładnych kilka lat, będę bardzo wdzięczny za każdą, nawet najmniejszą pomoc. Podaję specyfikacje mojego komputera.

Procesor: AMD Athlon? II x3 445 3.10 GHz

RAM: 4,00 GB

Płyta główna: ASUS M4A78LT-M LE

GPU: MSI Geforce GTX 650 Ti BOOST, 2 GB RAM, GDDR 5

Windows 7 Home Premium Service Pack 1, 64 bit

Ps. Bardzo prosiłbym moderatora o usunięcie poprzedniego tematu.

Link to comment
Share on other sites

A więc to może być problem z grą? To by było dziwne, rozumiem, ściągam jakiegoś "ruskiego pirata" przed premierą i się tnie, ale gra oryginalnie zakupiona, wszystkie patche wgrane... Płyta jest dość porysowana, ale to chyba nie ma znaczenia, skoro gra się zainstalowała. Może to przez to, że podczas instalacji, gdy pasek doszedł już do jakichś 60 % instalacja zawiesiła się i stała w miejscu przez 15 minut. Otworzyłem więc napęd i zamknąłem, wszystko ruszyło znowu i dokończyło wgrywanie (nie wywalało żadnego błędu).

Link to comment
Share on other sites

Już się robi, za kilkanaście minut dam znać co i jak.

Edit: Ok, zainstalowałem. Postanowiłem wcześniej zastosować na płycie dezodorant i przetrzeć ją delikatnie ściereczką do okularów. Efekt? Gra zainstalowała się bez najmniejszego problemu. Teraz pytanie, instalować te patche, czy nie?

Link: http://www.ea.com/pl/crysis-1/downloads

Edited by Episode
Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem patche, uruchomiłem grę i ku mojemu zdziwieniu działa odrobinę lepiej. Ale to wciąż nie jest to. Ktoś kto twierdzi, że Crysis jest świetnie zoptymalizowany, powinien zostać przebadany :D

Edited by Episode
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...