Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lysek99

Problem z pendrive

Polecane posty

Witam!

Już dawno temu kupiłem pendrive ADATA S107 trochę go poużytkowałem, zepsuł się (przyniosłem go do szkoły, miałem na nim jakąś prezentację) podłaczyłem do komputera i działał normalnie, potem jeszcze do innego komputera i tam własnie przestał działać, nic z usterek mechanicznych z mojej winy.I tak poszedł w zapomnienie, wczoraj robiąc porządki odnalazłem go i z ciekawości podpiąłem do komputera.To tak, jeśli chodzi o złącze USB działa napewno (na dikpart sprawdziłem disk list i pokazuje mój dysk i ten niby podpięty pendrive, tylko, że pisze 0mb i brak nośnika danych) i pendrive niby działa, bo się świeci dioda, a i jeszcze instaluje mi normalnie jego sterownik i pisze urządzenie gotowe do użycia, nie pojawia się niestety w mój komputer. Chciałbym sięzapytać czy da się coś z tym jeszcze zrobić.Przepraszam za chatoyczność wypowiedzi, z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie doszło do spięcia, gdy podpinałeś go do innego portu. Gniazdo musiało mieć przeskok i przez to uszkodziło ono nośnik, a tym samym odczyt danych pendrive'a. Niestety struktura konstrukcji większości pendrive'ów jest taka, że niestety przy takim uszkodzeniu nie da się go naprawić samodzielnie (chyba, że nośnik jest na gwarancji). Możesz oczywiście rozebrać go i sprawdzić, czy lutowane styki nie są gdzieś poprzerywane pomiędzy złączem, a płytką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...