Jump to content
ElTabasco

Jak wrzucić stronę na serwer

Recommended Posts

Witam.

Stworzyłem stronę internetową w Joomla 3.2.1, jest już gotowa jedynie muszę umieścić ją w internecie i tu zaczyna się mój problem, ponieważ nie potrafię tego zrobić. Założyłem już kilka kont na różnych hostingach lecz na żadnym z nich nie mogę umieścić mojej strony. Jake polecacie darmowe serwery? prosiłbym również o instrukcję jak krok po kroku umieścić stronę. Wszystkie pliki ważą prawie pół GB.

Poza wrzuceniem plików musisz też przenieść bazę danych i tak szczerze mówiąc, to najlepiej będzie zainstalować tam Joomlę od zera i potem dograć odpowiednie dodatki. Część hostingów ma gotowe instalatory do Joomli, a jeśli ten wybrany przez Ciebie nie ma, to pliki możesz wrzucić przez FTP (np. za pomocą FileZilli).

Stworzyłem stronę internetową w Joomla 3.2.1, jest już gotowa jedynie muszę umieścić ją w internecie i tu zaczyna się mój problem, ponieważ nie potrafię tego zrobić. Założyłem już kilka kont na różnych hostingach lecz na żadnym z nich nie mogę umieścić mojej strony. Jake polecacie darmowe serwery? prosiłbym również o instrukcję jak krok po kroku umieścić stronę. Wszystkie pliki ważą prawie pół GB.

Co ty wepchnąłeś w tę joomlę że waży 500MB ? krecka_dostal.gif

Video ?

Sprawdź możliwości komponentu akeeba backup.

Łatwiej przenieść joomla z localhosta się po prostu nie da.

Jeśli to nie pomoże, to spakuj cały katalog joomla do archiwum .zip i wyeksportuj bazę danych spod phpmyadmin. Jeśli hosting udostępnia klienta webFTP, to możliwe że po przerzuceniu paczki z archiwum Joomla na serwer będziesz mógł rozpakować je zdalnie, bez przerzucania kilku tys. plików przez ftp.

Bazę zaimportujesz również poprzez phpmyadmin hostingu.

Gdyby brakowało możliwości zdalnego rozpakowania, zwróć się z prośbą do administatorów aby rozpakowali Ci tę paczkę oraz zaimportowali bazę. Od tego w końcu są wink_prosty.gif

Edited by yojo2