Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rumbur

Wieszanie się komputera po starcie systemu

Polecane posty

Witam, mam małe pytanie, które wynika głównie z mojej ciekawości, nie dlatego, że mi to przeszkadza. To znaczy przeszkadza, ale już nauczyłem się z tym żyć, do tego planuję zmienić trochę bebechy kompa ( ale oto zapytam w innym dziale smile_prosty.gif ) więc liczę, że to zniknie samo.

Generalnie miałem z nim problem od nowości, to znaczy od maja 2009 roku. Na początku zaczęło się od błękitnych ekranów pojawiających się kilka razy w tygodniu, później, po około roku takie ekrany zaczęły się pojawiać kilka minut po starcie komputera. Oprócz tego komp nieraz buczał, piszczał i ogólnie lagował. Czasami po włączeniu komputera pojawiał się ekran z informacją, że dany plik jest uszkodzony i nie da się włączyć systemu windows. Zwykle pomagał format... Mówię zwykle, bo czasami nawet po formacie pojawiał się taki ekran i trzeba było coś takiego robić od początku. W końcu pewnego dnia zaczął się wieszać jeszcze w biosie, więc uznałem, że oddam go do naprawy ( w końcu miałem jeszcze gwarancję ), wymienili płytę główną i przez pół roku był spokój. Po czym znowu to samo. Teraz, od roku mam tak, że jak go włączę robię wszystko normalnie, przez jakieś 10 minut, po czym się zawiesza... Odczekam minutę to ruszą, słyszę jak on tam coś mieli w trzewiach, po czym po kilku sekundach znowu się wiesza, i znowu włączą, i tutaj najlepsze: za trzecim razem albo się zawiesi na amen, albo działa normalnie... Błękitne ekrany się już nie pojawiają.

W załączniku raport z CPU-Z, bo nie wiem czy można taką ilość tekstu tutaj wkleić smile_prosty.gif

Tutaj screen z CrystalDiskInfo:

3606311eb84cbab9.jpg

I na koniec info o zasilaczu:

http://www.in4.pl/re...ctr_str_numer=3

Według mnie nie taki zły.

Z góry dziękuję.

TOMEK-F31FAC8AC.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, okay, dostanę to w carrefourze ?:) Ale na serio, czy toto ma jakieś wymagania, to znaczy każda płyta ma inne wtyczki, albo co, bo nie wiem czy mam pytać o jakiś konkretny model, czy też wszystkie kable SATA są takie same ? czy ten kabel się czymś mocuje, czy też po prostu wsadzasz w slot na płycie głównej ? Wiem, że pytanie, dla was, idiotyczne, ale ja jestem absolutnym laikiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W carrefourze wątpie, ale w dowolnym sklepie komputerowym powinieneś dostać taki kabelek bez problemu. Powiedz po prostu, że chcesz kabel sygnałowy Sata(koszt ok. 5zł). Inna sprawa, że błędy te mogą być nieaktualne, tzn. wartość tego parametru się nie resetuje więc możliwe, że pojawiały się one wcześniej i obecnie nie mają związku z problemem. Ale póki co od tego można zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się nabyć ten kabelek. Swoją drogą, nie wiem gdzie mieszkasz, ale się tam przeprowadzę :), bo u mnie to maleństwo 10 złotych.... Ale co tam, na razie jestem zajęty, więc pewnie dopiero na wieczór to podmienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...