Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrMieszk0

Rozwiązany: Mass Effect 2- gra nie chce się włączyć.

Polecane posty

Witam!

Tak jak w temacie mam problem z Mass Effectem 2. Jednak od początku. Gra była zakupiona na originie, w polskiej wersji językowej. Nie muszę chyba mówić, ze ściągnięcie jej to około 6 godzin czekania. Tak więc za pierwszym razem gra ściągnęła się normalnie, pogralem około godziny, i nagle komputer sam z siebie się wyłączył, początkowo myślałem, że może trochę za bardzo się nagrzał. Po włączeniu komputera mass effect włączyć się już nie chciał. Przy kliknięciu na ikonkę, bądź przycisk "Graj" na originie, nic się nie dzieje. Jedynie jest synchronizacja z chmurą, jezeli ta opcja jest włączona. Natomiast po synchronizacji gra się nie włącza, można by tak klikać do [CIACH], mojej bądź myszki. Po tym wszystkim długo meczylem się, żeby znowu uruchomić grę. Od nowa sciągałem ją wiele razy. Aktualizowałem sterowniki itd. Dopiero tydzień po tym, usunąłem origina i po ponownym jego zainstalowaniu, i oczywiście pobraniu mass effecta, gra dopiero sie uruchomiła. I tak, przeczekała sobie tydzień, bo czas na grę mam zazwyczaj tylko w weekendy confused_prosty.gif . Tak więc wczoraj wieczorem, po ciężkim tygodniu, chciałem sobie pograć w mass effecta. Najpierw włączyła mi się jakaś aktualizacja origina, a potem, hmm..nie zgadniecie, gra nie chciała się włączyć. Niestety nie wiem czym jest to wszystko spowodowane. Dodam jeszcze że po drugim udanym uruchomieniu gry, także raz wyłączył sie całkiem komputer. Oczywiscie sprzęt ma odpowiednie parametry. Obecnie, w ramach odstresowania od mass effecta, gram w wiedźmina 2 , który chodzi bez zarzutów, wiec to raczej nie sprzęt. prosze o szybka pomoc, bo bardzo chchciałbym ukończyć tą grę.

Ps. Właśnie grałem w inną grę i komputer sam się wyłączył. Czy może to być wina zasilacza? Jak to sprawdzić?

Nie używamy wulgaryzmów na forumnonono.gif. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj problem jest bardzo....Ciekawy.Po piersze pomiary temperatury.

HWMonitor pobierz,zainstaluj wlacz gre np wiedzmina 2,pograj 15 minut i zestresuj troche komputer,zrob SS z temperatura i wrzuc.

jestem pewny na 90% ze chodzi o temperatury chyba karty graficznej.Jeslii mam racje czeka sie rozkrecanie komputera,czyszczenie sprzezonym powietrzem i najlepiej nakladanie swiezej pasty na procesor graficzny i procesor zwykly.Pasta 20zl taka dobra i sprzezone powietrze 10-20 zl i starcza na 5-10 porzadnych czyszczen albo na okolo 20 srednich.

Wyjasnienie:

Niektore czesci komputera np karta graficzna w stresie osiagaja dosyc wysokie temperatury,gdy sa zakurzone potrafia osiagac temperature po 90-100 [stopni]C a to jest juz krytyczna temperatura i komputer ma wbudowany specjalny "mechanizm obronny" ktory aby uratowac komputer przed uszkodzeniem wylacza go.Ja proponuje po wylaczeniu nie wlaczac go 5 minut aby troche odpoczal i wlaczyc na nowo jak chcesz,ale to nie jest konieczne.Tak samo od przegrzania komputer ci sie "muli" i to moze byc powodd "buntu" MF2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak długo. Wyjechałem na ferie. Dołączam screena. Patrzyłem na te cyferki, hmm, w porywach karta dochodziła do 85 stopni. Uchwyciłem trochę mniejszą cyferkę, ale i tak to chyba wystarczający powód aby przeczyścić komputer.

post-867160-0-61145800-1392896908_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...