Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kertix

Arma III -strasznie się zacina.

Polecane posty

Witam!

Ostatnio kupiłem sobie Armę III. I mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie, gra osiąga maksymalnie 20 FPS;ów - niezależnie od ustawień graficznych jakie ustawię. Różnice są bardzo niewielkie. Na najniższych ustawieniach gra chodzi w 20-22 FPS'ach. A na najwyższych lub wysokich w 18-19. Dziwi mnie to trochę, ponieważ mój komputer nie jest może najwyższych lotów ale jednak powinien tę grę spokojnie uciągnąć zgodnie z tym jakie są jej wymagania. Poniżej specyfikacja:

Płyta główna:MSI 870-C45 AM3

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3.2 GHz

RAM:8GB (4x2GB) DDR3 1333MHz Kingston Dual CL9

Karta graficzna:ASUS RADEON HD6850 1024MB DDR5

System: Windows 7 Ultimate 64 bit.

Na forach dużo osób pisze że gra chodzi im płynnie na średnich ustawieniach nawet na procesorach i kartach graficznych gorszych od moich. Sterowniki zaktualizowałem parę minut temu-nic to nie pomogło. Wg tego co pokazuje menedżer zadań gra korzysta ze wszystkich 4 rdzeni i wykorzystuje procesor w około 40%. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ bardzo "napaliłem się" na tą grę a jednak przy 20 FPS'ach nie da się dobrze bawić. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT: Problem występuje tylko w trybie multiplayer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobawiłem się trochę dołączając pod różne serwery i zauważyłem że wielkość mapy, widok itd. nie mają za bardzo znaczenia. Chodzi o liczbę graczy. Im więcej osób pod serwerem tym większy spadek FPS. Rozumiem że mój procesor nie jest zabójczy, ale widnieje w wymaganiach zalecanych do tej gry więc nie rozumiem dlaczego i tak nie może sobie poradzić w trybie multi... Chyba że wina leży po stronie gry co jest bardziej prawdopodobne. Przeglądając forum Bohemia Interactive zauważyłem mnóstwo wątków w których ludzie skarżą się że posiadając nawet Intel Core i5 a nawet i7 w trybie multi mają 15-20 klatek... No cóż chyba nie pozostaje nic innego jak czekać na jakąś łatkę od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się ,że jest to wina procesora.Arma potrzebuję dobrego procesora bo analizuje wszystko co się dzieje na całej mapie (np.śmierć jakiegoś gracza itp.) i im więcej osób gra tym więcej się wczytuje. Ja na i5 w ultra na serwerze na 60 osób mam stałe 40-50 klatek więc nie wiem w czym tkwi problem.Ale taki już jest urok gier od Bohemii.Poza tym gra najbardziej oddaje klimat w misjach co-op z 10-15 osobami w grupie na AI więc myślę,że nie wszystko stracone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...