Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

ZIO Soczi 2014

Polecane posty

3 tysięczne sekundy szczęścia.

Lubię takie małe niespodzianki. Do tego dominujący Stoch i dominująca Kowalczyk nie zostawili miejsca na emocje, których teraz był nadmiar. Dzisiaj jeszcze Stoch dorzuci czwarte złoto i będziemy w medalowej czołówce. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wygrał.

Tak niech Stoch wygra i niech drużynówka będzie na pierwszym miejscu. Spokojnie niech najpierw Stoch odda dobry skok w pierwszej serii, a potem będziemy mądrzejsi. Chłopak wyczuwa presje sukcesu, a jeszcze dowalają do pieca. Chłopaka nie będzie na podium i co wtedy? Już widzę starą przyśpiewkę ''Stoch nam obiecał medal <smuteczek''

Aha. Mam nadzieje, że będzie kontynuowanie tradycji, Bródka = Wywiad z pierwszym nauczycielem od wf'u. rodziną, pierwszą dziewczyną, żoną i z psem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak wyczuwa presje [...] Chłopaka nie będzie na podium i co wtedy?

Jest starszy od ciebie o dobrych kilka lat, więc czemu tak głupio piszesz? Nie mówię o pisaniu "pan Stoch", ale come on.

A co do "starej przyśpiewki" to kto oprócz kompletnych debili na onecie tak mówi? Bez przesady. Gdyby Stoch nie był faworytem, to nie byłoby oczekiwań. Proste. Niepotrzebne pompowanie balonika mnie irytuje strasznie, ale przesadne i bezzasadne czarnowidztwo jest jeszcze bardziej upierdliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to w sporcie kocham, nie liczyłem na Kowalczyk i zdobyła złoto, dziś nie liczyłem na złoto a Bródka zdobył złoto jeszcze do tego Stoch dziś ma szansę na kolejne złoto, i to jest wspaniałe w sporcie zwłaszcza w naszym wydaniu. Takie niespodzianki mogłyby być codziennie. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej

Nie wiem, po co w ogóle oglądać występy naszych, żeby tylko co chwila wchodzić gdzieś na forum i się napinać. To, że Cię uwiera radość innych z sukcesów rodaków i nadzieja na kolejne, to tylko Twój problem.

Ależ fajne emocje w łyżwach. Przeskakiwałem tylko co rusz z karnych w hokeju do panczenów. Nie znając zasad myślałem już, że dadzą 2 złote medale, a tu dodatkowe emocje i szczęśliwe dla nas zakończenie. Holender siłą rzeczy Polakiem nie jest, bo patrząc na jego minę tylko czekałem, aż usta ułożą się w nasze tradycyjne zawołanie w momencie niepowodzenia tongue_prosty.gif

Teraz 2h oddechu i mam nadzieję na 4 złotko smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo. Byłem sceptyczny wobec Bródki. Jednak ten wygrany PŚ to było w zeszłym sezonie i miałem takie trochę nastawienie "a sezon przedolimpijski, to wszyscy szykowali się na IO, więc dali chłopakowi z Polski wygrać". Liczyłem na coś w granicach 5 miejsca. Myślałem, że medal będzie wielkim sukcesem, ale już po biegu to pomyślałem, że na tym torze może być złoty medal. Jak jechał już ostatnie metry, a linia była za plecami, to komentator ochrypł. Później w ostatnim wyścigu Holender jedzie równo z linią, finał jak u Hitchcocka. Okazało się, że musiału decydować tysięczne części sekundy i o 0,003 lepszy był Polak. Jestem ciekaw czy był kiedyś bardziej zacięty wynik na Igrzyskach.

Aha. Mam nadzieje, że będzie kontynuowanie tradycji, Bródka = Wywiad z pierwszym nauczycielem od wf'u. rodziną, pierwszą dziewczyną, żoną i z psem.

Przecież już są. Włącz sobie tvn24. Oni praw do Igrzysk nie mają, więc pokazują relacje z miejscowości rodzinnych naszych reprezentantów. O! Właśnie widzę rozmowę z komendantem Straży Pożarnej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile myślałem, że zaliczę swój pierwszy zawał, jak zobaczyłem Holendra jadącego tuż za linią, a potem czekanie na werdykt. Moim zdaniem powinno przyznać się dwa złota, bo obaj zawodnicy pokazali wielką klasę. Swoją drogą zawody na bardzo wysokim poziomie i dzięki temu to złoto cieszy jeszcze bardziej.

Czekam na występy naszych skoczków. Liczę na medal Kamila Stocha nie ważne jakiego koloru oraz by pozostali z naszej kadry zaprezentowali wysoki poziom, co da nadzieję na konkurs drużynowy.

Wydarzeniem dnia obok złota Bródki, skoków i świetnego meczu USA - Rosja, była porażka Norweżek w biegach. Do tej pory wygrywały wszystko, teraz wyprzedziła ich nawet Francja.

Jeszcze raz gratuluję złota Bródce i życzę mu dalszych sukcesów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień jest rewelacyjny dla naszych sportowców. Po zaskakująco dobrym biegu naszej sztafety pań, teraz złoto Bródki i to w jakim stylu. Jak nie szło nam kompletnie w ZIO, tak teraz jesteśmy w czołówce klasyfikacji wśród państw. A tyle jeszcze przed nami :)

A na deser dzisiejsze skoki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wylewania optymizmu są inni. Możecie skakać i wariować do woli. Wierzycie w naszych? Fajnie cieszy mnie to bardzo, ale mam dość tego pompowania balonika. Widzę te kiczowate studio w TVP to aż śmiać mi się chce. NP. Kurzajewskiego szanuje nikt nie robi rodzinnej atmosfery jak on, ale gdy go słyszę jak ''Lizał'' Stocha, to naprawdę źle mi się zrobiło. Nie włączam dzisiejszych wiadomości ani internetu, bo po prostu nie ma sensu.

Oceniam Stocha dzisiaj wysoko (trzecie miejsce), ale inni też są w dobrej formie. Prevc jest jednak głównym faworytem do wygrania. Stoch kilka razy go już upokarzał i myślę, że będzie chciał dzisiaj rewanżu. Wszystko zależy od pierwszego skoku. Jeżeli Stoch skoczy w swoim stylu to super, ale jeżeli będzie chciał skoczyć na siłę (dla tego narodu...) to będzie duże jednak rozczarowanie. Liczę na Kota (czarny koń dla mnie dzisiaj)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niektórzy w naszej TV idą na wyścigi, kto przeprowadzi głupszy wywiad po złotym medalu Bródki. Każda z trzech telewizji informacyjnych rozmawiała z komendantami Straży Pożarnej, a jakiś dziennikarzyna z Polsatu nawet zapytał czy nasz medalista może liczyć na jakiś awans. U nas właśnie dominuje takie podwórkowe myślenie. Okazuje się, że do tej pory Bródka nie mógł wyżyć ze stypendium i musiał imać się zajęć strażaka, jeździć do gaszenia pożarów, itd. Chyba naturalne staje się pytanie, że powinien wystąpić ze Straży i mieć zapewnione środki na walkę z najlepszymi. Tymczasem nasze biegaczki żyją sobie jak pączki w maśle, bo głównie dzięki Kowalczyk (i trochę Jaśkowiec) będzie premia za 7 miejsce w drużynówce i możliwość dalszej wegetacji na państwowym garnuszku. Obie są ok. trzydziestki, jedna z przeszłością dopingową, bez żadnych sukcesów ani nadziei na rozwój...

@andrzej

Już niektórzy naprawdę odjechali. Zaprosili Korzeniowskiego do studia i mówi "Bardzo liczę na złoty medal Kamila", drugi gość jeszcze lepszy "mamy trzy złote medale i liczymy na więcej". Niektórym chyba nie da się dogodzić. Teraz np. Stoch zajmie 4 miejsce i wszyscy "Kamil zawiodłeś Polaków! Jak mogłeś?!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zacząłem oglądać mecz BVB, ale tak pomyślałem, że dużo mówiło się o szansach na medal i przełączyłem na wyścigi. Wiedziałem że akurat wtedy startują nasi. Nie żałuję że przełączyłem. Gratulacje dla Bródki, choć szczerze nie spodziewałem się tak dobrego wyniku.

Teraz po sukcesie na pewno powstanie tor w krytej hali. Bardzo również mi się podobała reakcja komentatora TVP podczas zawodów.

Za chwilę skoki. Fajnie jakby Stoch poszedł w ślady Bródki. Będę zadowolony z każdego medalu Kamila

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW. Mimo niespodzianki sprzed 4 lat w postaci panczenistek, nie spodziewałem się, ze ktoś poza skoczkami i Justyną zdobędzie medal, a tym bardziej złoty. Czapka z mojej głowy i głębokie ukłony,szacunek i podziękowania dla pana Bródki. Szkoda, że nie ma więcej takich zawodników w naszej kadrze. Odszczekuję swoje słowa - nie 50 a tylko 40 powinno zostać w domu z 59 polskich sportowców którzy przyjechali do Soczi.

I sorry ale żałować Holendrów z ich 91 medalami zdobytymi na wszystkich dotychczasowych Olimpiadach? I te 8 medali już zdobyte? To tak jakby wspomagać datkiem Billa Gatesa bo w ostatnim miesiącu zarobił 20 milionów dolarów a nie 22 jak 2 miesiące temu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek będzie to stwierdzam, że Żyła jest największym wygranym 34 miejsce, ale myślę, że go to trochę nie obchodzi. Dużo zamieszania. Wojewódzki, media i Orange. Kubacki pewnie w poniedziałek będzie skakał, choć wolałbym kogoż tej dwójki: Murańka/Biegun.

EDIT

No jestem zaskoczony. Przyjmuję to z przyjemnością, że Stoch wygrał, ale nie sądziłem, że mu się to uda. W drużynówce mam pewne wątpliwości, ale idziemy w pewny schemat, że jak narzekam to nasi wygrywają :E.

Brawa dla Kasai aż sam miałem banana, jak skakał z radości. Wiek nie ma znaczenia smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest :) Drugi skok dał nam masę dramatyzmu przy czekaniu na punkty, ale jest :) Cieszę się z tego medalu i cieszę się z pierwszego w całej karierze indywidualnego medalu dla Kasai'ego, który też sobie na to zapracował. Piękny dzień :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy dwa złote medale zdobyte przez naszych zawodników w ciągu jednego dnia!!! Brawo Stoch! Brawo Bródka! Niesamowity dzień naszych reprezentantów. Genialny bieg Bródki i oczekiwanie do samego końca, oraz fantastyczne skoki Stocha zakończone chwilą niepewności i ostatecznym zwycięstwem. Wow!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże coś niebywałego. 2 złote medale na jednych Igrzyskach. 2 złote medale jednego dnia. O włos, ale jednak. Kamil wyrównał rekord Korzeniowskiego sprzed 18 lat. Tylko paść na kolana i dziękować opatrzności za tak fantastyczny dzień. Nie ma chleba ale nic to. :) Igrzyska rządzą!

Sorry Kassai ale srebro ci wystarczy. W końcu przegraliście tą cholerną wojnę :D. My mamy naszego multimedalistę, podwójne złoto i jesteśmy wniebowzięci. 4 złote medale w klasyfikacji Igrzysk - Polska mistrzem świata :).

Szkoda tylko, że już do końca Olimpiady mamy temat zastępczy. Premier Tusk cieszy się najbardziej :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za emocje. Nie było tak pewnie jak na skoczni normalnej, ale najważniejsze jest zwycięstwo smile_prosty2.gif

Te chwile oczekiwania na końcowe wyniki bardzo się dłużyły.

Co więcej mogę pisać- brawo,brawo, brawo.

Gratulacje dla Kasai. Jest to dla mnie zaskoczenie, oczywiście pozytywne

Jeszcze raz brawa dla Bródki, bo też mu się należą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś Turambar robił wyliczenia (chyba po MŚ, gdzie Stoch zdobył tytuł) i pokazywał ile miał najstarszy skoczek zdobywający medal olimpijski. Dzisiaj trzeba zmienić te rachunki. Ja nawet nie miałbym nic przeciwko, gdyby Kasai wygrał. Jest to jeden z najsympatyczniejszych zawodników w stawce. Chociaż z drugiej strony Stoch mógł się zapisać jako trzeci w historii podwójny zwycięzca po Ammanie i Nykanenie. Ja sam nie jestem tak łapczywy na medale, ale czemu Kamil w formie miałby nie skorzystać? :) Japończykom serdecznie życzę złota w drużynówce, a mocno się ucieszę jeśli będzie choć brązowy medal.

Warto też dodać, że mamy 4 złote medale, a w Londynie na letnich były jeno 2. Nie myślałem, że weźmiemy lepszy utarg na zimowych IO, gdzie zwykle radziliśmy sobie dużo słabiej.

Fajne zachowanie Kasaia w porównaniu do tego jaką dramę zrobili Holendrzy. Wuest już coś wspomniała o niesprawiedliwości. Holendrzy mieliby na tyle honoru i zamilkli, bo wygrali 3 z 4 konkurencji męskich. Trochę umiaru mocium panie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja z pompowania balonika (ale takie opartego na rozsądnych przesłankach) dodam, że tak, jak na średniej skoczni mielibyśmy w drużynówce złoto na podstawie skoków w indywidualnym, tak dziś przegralibyśmy tylko z Japończykami. Na poniedziałkowy konkurs będę czekał z niecierpliwością i nadzieją, że powtórzy się niespodzianka z MŚ i może coś uciułamy przy obecnej całkowitej biedzie drużynowej w praktycznie każdej reprezentacji, bo nikt nie ma super pewnej czwórki IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Mamy dwa konkursy za sobą, a Niemcy i Austriacy bez medalu, miejscami też nie zrywają czapek z głów.

Piękny dzień, dwa złota, 4 ogólnie, mamy tyle samo złotych krążków co Amerykanie, Kanadyjczycy, Rosjanie czy Norwegowie, a zostawiamy za sobą Austriaków i Chińczyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną niezłą wiadomością jest także to, że na podium obu konkursów nie było ani Niemców ani Austriaków :). Ba dziś nawet Norwegowie się nie załapali :). I bardzo dobrze bo te reprezentacje już się nachapały w klasyfikacjach medalowych. Ileż można? Po dzisiejszym Japończycy są murowanymi kandydatami do złota drużynowego. To czy my ugramy choćby brąz, będzie zależeć od postawy Kubackiego. I rzeczywiście szkoda, ze Kruczek Murańki czy Bieguna nie wziął. Postawa Holendrów - naprawdę szkoda gadać. Niby ludzie z depresji a osiągają szczyt bezczelności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny występ Kamila. Nie będę opisywał reszty Polaków bo przełączałem jedynie kiedy skakał Stoch. Był Mazurek dwa razy w Niemczech, dwa razy w Rosji, zaraz się chyba rozbiory zaczną!

Występ Bródki także cieszy. Choć pasjonatem łyżwiarstwa w żadnej postaci nie jestem (no chyba, że ktoś w figurowym się "łobali"), ale zwycięstwo, jak zwycięstwo - jest super ;).

Jak na razie Polacy mają cztery medale, wszystkie złote. Sądzę, że Polska na następną olimpiadę dostanie większy budżet na treningi i przygotowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiście szkoda, ze Kruczek Murańki czy Bieguna nie wziął.

Murańka spalił się na MŚ Juniorów dwa razy więc nie wiadomo jakby to było na igrzyskach. Poza tym tatuś mu chyba głupot nagadał i jest bardzo butny, więc nie wiem czy byłby z niego pożytek. W drużynówce w Zakopanem też był najsłabszym ogniwem.

Biegun natomiast to jednak człowiek jednego konkursu i Kubacki go zjada doświadczeniem i stabilnością. Oby tylko Kruczek Żyły nie wystawił, bo za pełno go wszędzie, nie słucha trenera i w ogóle.

Stoch wypadł ładnie, chociaż to zwycięstwo nie było tak gładkie jak na mniejszej skoczni. No i sędziowie trochę przekombinowali, znów się przestraszyli dłuższych skoków, więc obniżyli belkę, a wiatr jak na złość odkręcił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...