Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

ZIO Soczi 2014

Polecane posty

Widzę mały ruch w temacie, a przecież Stoch pogromił rywali i zdobył złoty medal. Można powiedzieć konkurs bez historii i bez emocji. Prawie trzynaście punktów przewagi na normalnej skoczni, to przepaść. Widać dobre przygotowanie formy na Willingen się opłaciło. Szkoda tylko, że wszystkich jakoś zaślepiła euforia, już słyszę teksty o trzech złotych medalach. Nie ma sensu niepotrzebnie podgrzewać atmosfery. Stoch swoje zrobił, zdobył medal i to jeszcze złoty, mission accomplished. Teraz wszystko co będzie dalej, to bonus. Mam nadzieję, że będzie medal w drużynie, jakiegokolwiek koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FaceDancer

Heh, zobaczyłem ruch u siebie na Facebooku plus usłyszałem rodzinę oglądającą skoki, więc wiedziałem, że coś się stało. Co do tej "zaślepiającej euforii" to chyba zgodzisz się z tym, że specjalnością naszych mediów i może społeczeństwa jest pompowanie balonika ;) Wystarczy jeden sukces, na pewno zasłużony i za który należą się gratulacje, aby zaraz pojawiły się jakieś dzikie wizje jaką to potęgą w czymkolwiek Polska zaraz się stanie itd. A potem zazwyczaj przychodzi rozczarowanie i potwierdzenie, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Można powiedzieć konkurs bez historii i bez emocji. (...)

Wydaje mi się, że to dobrze, chociaż konkurs był tak poprawny, że może nawet nudny. Nie było problemów z wiatrem, nie padał deszcz, śnieg, nie manipulowano belką, nikt nie stracił złotego medalu przez to, że wpadł w dziurę po wcześniejszym skoczku, a zwycięzca oddał dwa najdalsze skoki w obu seriach, dostał bardzo wysokie noty i wygrał bezdyskusyjnie. To chyba jeden z najbardziej sprawiedliwych konkursów, nie tylko na igrzyskach, i bardzo dobrze, że Stoch wygrał w takich warunkach - zwyciężył wyłącznie dzięki sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ cudowne skoki Stocha :) Aż miło było patrzeć na tę deklasację. Pozostała dwójka też dobrze się spisała.

Kowalczyk dzisiaj dorzuciła do pieca i niektórym osobom się dostało lekko. Zobaczymy co będzie na 10 km. Ale Maritt "wziew" Bjoergen, raczej poza konkurencją :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się ustawia niższą, co by dodatkowe punkciki wpadły :D

a zwycięzca oddał dwa najdalsze skoki w obu seriach, dostał bardzo wysokie noty i wygrał bezdyskusyjnie.

To. Odkąd wprowadzono punkty za wiatr i belki to co raz rzadsze się stało, często ci, co skakali najdalej lądowali na 6-7 miejscu. A tutaj nie było dyskusji, najdłuższe skoki w obu seriach przy praktycznie neutralnych warunkach (chyba +0,8 w pierwszej serii i 0 w drugiej) i dziękujemy. Tak powinny wyglądać wszystkie konkursy, ale tym bardziej cieszy, ze trafił się akurat na igrzyskach. Kombinatorstwo i cwaniactwo niech zostanie w PŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne skoki Stocha dały mu złoty medal. Był faworytem i nas nie zawiódł, oby podobnie było podajże w Sobotę. Pozostała dwójka spisała się dobrze, oby taką formę utrzymać do konkursu drużynowego wtedy można liczyć po cichu na medal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko po cichu bo jeśli potem się nie uda (odpukać!) tym większe będzie rozczarowanie. Bo ja też nie lubię tego nakręcania się, liczenia na cokolwiek a potem nagle bum! I nie ma nic. Przykro się wtedy robi. Tak samo jak było w meczu o piąte miejsce na ME szczypiornistów. Polacy cały czas prowadzili żeby tuż przed końcem stracić lepsze miejsce.

Wracając do tematu - oczywiście brawa dla Stocha. Zdobył coś, czego nawet Małyszowi się nie udało gdy był u szczytu formy. Kamil zapisał się w historii i tego już nikt mu nie odbierze. Gratulacje także dla Kota, założył sobie w planach TOP10 i udało mu się to zrealizować. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie uwierzył, że może być tak dobrze. Oby teraz było co raz lepiej.

A teraz próbuję ogarnąć przeglądarkę. Zainstalowałem potrzebne wtyczki żeby móc oglądać mecz Kanada - Finlandia w hokeja i na Chromie chyba nie dam rady. Na Firefoxie wszystko śmiga a przeglądarka Google nie może dać sobie rady. Pokazuje mi komunikat, że materiał nie jest dostępny. Oczywiście wiem, że mecz dopiero o 16:00, klikałem aktualne transmisje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę teraz, bo dopiero teraz doszedłem do siebie smile_prosty2.gif Żartuję.

Wczorajsze zwycięstwo było wręcz niesamowite. Stoch wygrał bardzo pewnie. Wczoraj specjalnie kupiłem kubusie i przed jego skokiem bardzo się denerwowałem. Jeszcze raz brawa dla Kamila. Brawa należą się również dla Kota i Ziobra. Szkoda zwłaszcza tego pierwszego, bo była szansa nawet na podium.

Zimoch jak zawsze w formie: https://www.youtube....h?v=5eRPpWZe1tw :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Dobra, skończyło się na razie Stochowanie i mamy codzienność w polskich sportach zimowych. Upadki, potknięcia, awarie sprzętu i pudła to była dzisiejsza codzienność naszych biegaczy, biatlonistów czy snowbordzistów. Niestety 59 osobowa kadra Polski jest zdecydowanie zbyt liczna. Taka jest brzydka prawda - szkoda kasy. Czekam jeszcze na 10 km Justyny, skoczków i to będzie tyle z Sochi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadki, potknięcia

To dotyczy dzisiaj wszystkich i imo to niemała kompromitacja organizatorów. O ile dramatyczny upadek Tsuboty to przypadek, to trasa biegu wyglądała dzisiaj jak pobojowisko, a rynna do halfpipe'u się już sypie. Myślałem, że jeśli wydali tyle kasy na te igrzyska to przynajmniej areny sportowe i trasy będą zrobione dobrze, jeśli z kiblami się nie udało.

...a to, że Polska jest kiepska sportowo (w ogóle, nie tylko zimowo) jest oczywiste. Holendrzy mają 90 medali w łyżwiarstwie szybkim, Norwegowie 102 w biegach (drugie tyle w biathlonie pewnie), a Austriacy 107 w konkurencjach alpejskich. My mamy 6 w skokach narciarskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku było przewidywane, ze tak będzie. Rosja to nie kraj - to stan umysłu, jak mówi stare przysłowie :) Korupcja i jakość budownictwa rodem z czasów sowieckich. Nie ma zmiany na lepsze niestety. I twierdzisz, że to przez tą rurę ten nasz snowbordzista się przewrócił? Nie wiem - na migawce z teleekspresu tak to nie wygladało.

A za 4 lata jak Mundial zawita do Rosji, to dopiero bedzie się działo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 59 osobowa kadra Polski jest zdecydowanie zbyt liczna. Taka jest brzydka prawda - szkoda kasy. Czekam jeszcze na 10 km Justyny, skoczków i to będzie tyle z Sochi smile_prosty.gif.

1. Jeśli ktoś zdobył kwalifikację olimpijską to nie było podstaw, żeby miał nie jechać. Zasłużył i tyle.

2. Gdyby mieli jechać tylko ci, co mają szanse na cokolwiek to ostatecznie by nikt nic nie osiągnął, bo zwyczajnie by zabrakło odpowiedniej obsługi. Masz zasadę 1 sportowiec może zabrać jedną osobę towarzyszącą (w sensie do pomocy w startach, czyli serwismen, masażysta itp.). Jeśli taka Kowalczyk potrzebuje 8 ludzi w zespole, a sama daje jeden "slot" to musisz posłać jeszcze 7 innych, którzy swój "slot" jej oddadzą.

...a to, że Polska jest kiepska sportowo (w ogóle, nie tylko zimowo) jest oczywiste. Holendrzy mają 90 medali w łyżwiarstwie szybkim, Norwegowie 102 w biegach (drugie tyle w biathlonie pewnie), a Austriacy 107 w konkurencjach alpejskich. My mamy 6 w skokach narciarskich.

Tylko ci Holendrzy nic po za łyżwiarstwem szybkim nie robią. Oni na każde igrzyska jadą dokładnie po to - pościgać się z Azjatami, zebrać medale, wrócić, powtórzyć za 4 lata. Ja tam jednak wolę, że nasi rywalizują w trochę większej ilości konkurencji, nawet jeśli na końcu i tak coś ugrają tylko skoczkowie i Kowalczyk. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli ktoś zdobył kwalifikację olimpijską to nie było podstaw, żeby miał nie jechać. Zasłużył i tyle.

Tylko, że wielokrotnie była mowa o tym, że ogromna ilość tych osób, które pojechały na Igrzyska wcale nie uzyskała niezbędnego do zakwalifikowania minimum. Przykładowo choćby nieszczęśni biatloniści, którzy nie zdobyli wcześniej nawet punktu w PŚ.

Ja tam jednak wolę, że nasi rywalizują w trochę większej ilości konkurencji, nawet jeśli na końcu i tak coś ugrają tylko skoczkowie i Kowalczyk.

Zupełnie ciebie nie rozumiem. Holendrzy dobrze wykorzystują środki stawiając na konkretną dyscyplinę, mają więcej szans medalowych od nas, a ty i tak wolisz, żeby Polacy jeździli na IO po to, żeby zajmować ostatnie miejsca, a główny ciężar medalowy brały na siebie rodzynki? Można mówić, że Vancouver było najlepsze w historii, ale 5 z 6 medali wywalczyli tam Małysz i Kowalczyk. Po co wysyłać biatlonistów, którzy zajmują 2 przedostatnie miejsca? Przecież skupiając się na kilku określonych dyscyplinach - dajmy na to biegi, biatlon i skoki to też mielibyśmy sporo emocji, gdyby nasi nieźle sobie w tych konkurencjach radzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że hokej na lodzie kobiet będzie się tak dobrze oglądał icon_smile.gif Do śniadania sobie obejrzałem mecz Finlandia - Szwajcaria, bardzo fajna, dynamiczna gra, zacięta do ostatnich sekund i wcale nie taka wydelikacona, choć sędzina (cudne słowo swoją drogą) chyba trochę zbyt restrykcyjnie decydowała w niektórych przypadkach. Wszak to hokej, nie balet. I bramka w dogrywce cudnej urody, takie mecze chce się oglądać.

Inną sprawą jest to, że frajdę z oglądania (oglądam raczej z doskoku) wybitnie psują mi reklamy. Włączam sobie TV żeby jednym uchem i jednym okiem śledzić sportowe wydarzenie, a tu co parenaście minut blok reklamowy, w niektórych wypadkach trwający grubo ponad 10 minut. A ja szału dostaję, jak pudło mnie bombarduje pierdołami o cudownych lekach (to mnie wnerwia najbardziej), wspaniałych kredytach -100% i polisie ubezpieczeniowej, dzięki której moja rodzina nie zbankrutuje przez moje kipnięcie. Podwyższający adrenalinę sport, takie oglądanie, dobrze, że mam przycisk MUTE na pilocie icon_biggrin.gif

I ja osobiście pokładam nadzieje w biatlonistkach, zarówno solo jak i w drużynie (choć w tym wypadku mniej) - gdyby element strzelecki nie zawodził, to mogłyby konkretnie namieszać w czołówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oglądałem kawałek jednego meczu hokeja kobiet i także byłem pod wrażeniem. Może grały trochę wolniej, ale na zwody i starcia przy bandzie patrzyłem prawie z takim samym zainteresowaniem jak w przypadku mężczyzn. Szkoda, że dzisiaj Czechom nie udał się powrót w meczu ze Szwedami. Liczyłem, że nasi południowi sąsiedzi opykają Skandynawów, ale niestety się nie udało.

I podobnie denerwują mnie reklamy. To chyba było w dzień skoków na normalnym obiekcie. Do konkursu było równo godzinę i zamiast coś pokazać to cały czas było studio i nakręcanie się na zwycięstwo Stocha. Nie mogli czegoś w tym czasie pokazać? Ot, misja telewizji publicznej.

A na koniec jeszcze zagadka. Rozszyfruje ktoś tylko na podstawie tego obrazka kto z kim jutro gra? wink_prosty.gif

47196716702434556689.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy kciuki za Justynę. Cóż, latka robią swoje, a trzynaście już w zupełności. Oczywiście, reszta rywalek też staje się starsza, ale chyba wszyscy znamy sposób na "drugą młodość" w kadrze norweskiej.

Przez to, że są astmatyczkami, muszą korzystać z tego... inchalatora? No wiecie l co chodzi... dlatego mają o średnio 20% bardziej wydolne płuca. Potem to przekłada się na resztę czynników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch wczoraj upadł na treningu. Dobrze że nie zakończyło się to gorzej, bo nie wyglądało to ciekawie. Badania nie wykazały żadnych złamań. Stoch jest w życiowej formie i szkoda byłoby jakby nie wystartował

Już za 3 godziny, ostatnia szansa Kowalczyk. Chciałbym żeby zdobyła jakikolwiek medal, bo o złoto może być ciężko. Astma w biegach jest problemem od dawna. Jeżeli władze FIS na to pozwalają, to co zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna Kowalczyk złotą medalistką. Brawo, brawo, brawo :-)

Jaka przewaga, Marit bez medalu. To się nazywa klasa. Bardzo pewne zwyciestwo i co za radość Kowalczyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się ogromnie cieszę. Justyna jest wielka i wspaniała. Szkoda, ze mamy ja tylko jedną. Ciekaweczy się wycofa, czy popróbuje jeszcze te 30 km. Hmmm...

Tylko dlaczego ci komentatorzy robią taka wiochę? "Ha ha" Babiasza było naprawdę żenujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła przed Kowalczyk. Z takimi problemami tak bardzo zdominować konkurencję to sztuka. Bjoergen, Kalla, Saarinen i Johaug wypluwały płuca, a Justyna biegła spokojnie przez cały dystans. Brąz dla Johaug to też super sprawa. ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...