Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

ZIO Soczi 2014

Polecane posty

Nigdy jakoś nie pasjonowałem się łyżwiarstwem szybkim bo uważałem, że to nuda tak jechać i tylko jechać te kilka okrążeń. Po Igrzyskach nie zmienię specjalnie zdania, ale brawa dla Piotra Dębowskiego, który komentował zmagania panczenistów. Dzięki niemu chociaż trochę denerwowałem się gdy oglądałem tę dyscyplinę.

I jeszcze większe brawa za występy drużynowe. Gdy jechali mężczyźni to wydawało się, że i tak przegrają bo strata była duża a tu nagle włączyli wyższy bieg i odjechali Kanadyjczykom.

Jesteśmy także już po meczu o trzecie miejsce w turnieju mężczyzn w hokeju na lodzie. Nie spodziewałem się spotkania do jednej bramki a tutaj Finowie rozjechali Amerykanów aż 5 - 0. Jak jutro Kanada pokona Szwedów to będę całkowicie szczęśliwy. Trzeba będzie szybko spać po nocnej zmianie w pracy bo zmagania rozpoczynają się już o 13:00. Go Canada Go!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy także już po meczu o trzecie miejsce w turnieju mężczyzn w hokeju na lodzie. Nie spodziewałem się spotkania do jednej bramki a tutaj Finowie rozjechali Amerykanów aż 5 - 0. Jak jutro Kanada pokona Szwedów to będę całkowicie szczęśliwy. Trzeba będzie szybko spać po nocnej zmianie w pracy bo zmagania rozpoczynają się już o 13:00. Go Canada Go!

Też nie spodziewałem się takiego lania w wykonaniu Finów. Amerykanie bardzo łatwo rozprawiali się ze swoimi grupowymi rywalami. Chyba po przegranym półfinale po prostu zeszło z nich powietrze i nie mieli dość motywacji do walki o brąz. Ja będę ściskał kciuki za Szwedów. Pamiętam w 1998 roku Igrzyska w Nagano, gdzie cały czas im kibicowałem, nieszczęsny mecz o trzecie miejsce przegrany z Finlandią 1:2 i do końca rozpaczliwe próby doprowadzenia do dogrywki.

Spotkają się ze sobą dwie drużyny przede wszystkim świetnie broniące. Szwedzi naprawdę mi zaimponowali tym w jaki sposób potrafili się bronić, gdy Finowie grali w przewadze. Nie chciałbym zwycięstwa Kanady, bo jak na razie reprezentacja klonowego liścia nie zagrała choćby jednego porywającego meczu. Prześlizgali się z Łotwą, prześlizgali z USA. Mam nadzieję, że na Trzy Korony to nie wystarczy. Jak dla mnie graczem turnieju Teemu Selanne. Ponad 40 lat na karku, ostatnie Igrzyska, a forma wyśmienita. Bramki, asysty w meczu z Rosją, teraz dwa gole w meczu o brązowy medal z USA. Piękne pożegnanie z kadrą. Do tego Tuukka Rask, chyba najlepszy bramkarz na turnieju olimpijskim. Wielki pech, że nie mógł zagrać ze Szwecją. Dzisiaj dwa wybronione karne.

Polacy planowo wywalczyli swoje medale. Holendrzy byli poza zasięgiem, więc ciężko mieć pretensje do jednych bądź drugich, że pojechali za słabo. Szczególnie emocjonująca była walka o brązowy medal. Przez 5-6 okrążeń Kanadyjczycy najpierw wyrobili sobie ponad dwusekundową przewagę, a nasi powoli ją niwelowali. Na ostatnim okrążeniu wyszli na prowadzenie o 0,44, a po kolejnych 200 metrach wpadli na metę aż 2,33 przed wyczerpanymi rywalami. Polska panczenami stoi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza ZIO w historii naszego sportu, jestem bardzo zadowolony bo było wszystko - medale, zaskoczenia miłe i niemiłe.

Finowie sprali USA i jedyne co mogę powiedzieć to to, że wczesny mecz USA z Rosją zakończony karnymi sprawił że obie ekipy straciły parę na dalsze zmagania. Tak sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że wielokrotnie mniejszy ? Mają tam infrastrukturę sportową dla tych dyscyplin i te sporty są tam bardzo popularne. Tam są pieniądze na sport. U nas jest tylko na piłkę nożną, żużel, skoki narciarskie i siatkówkę. Złoty medalista Zbigniew Bródka nigdy nie trenował w kraju, bo obiektów po prostu nie ma.

Jakie miejsce zajęli kandydaci Holandii w skokach narciarskich ? No właśnie. Jeśli wielkość kraju lub liczba ludności to ma być jakikolwiek wyznacznik, to Chiny i Indie powinny być zawsze w ścisłej czołówce.

Jeśli przeznaczyć na to odpowiednie fundusze, to nawet Brazylia mogłaby mieć mistrzów ZIO.

Przykład Rosji - na poprzedniej olimpiadzie mieli 3 złote medale, Putin zainwestował 600 mln dol w sport pod igrzyska i liczba wzrosła do 13 złotych. Da się ? Wszystko się da, trzeba chcieć. Wybudować areny, zachęcić ludzi, zbudować program długofalowego wspierania sportu zimowego i budowanie popularności. Ale tutaj trzeba pieniędzy by zachęcić młodzież, na szkolenia i trenerów, zabezpieczenie socjalne zawodników ( cała masa zdolnych polskich juniorów nie przechodzi na zawodostwo, tylko idą do pracy lub na studia ), wbić ludziom do głów że nie od razu Rzym zbudowano i nawet jeśli teraz zajmujemy 50 miejsce, to później może to być miejsce 30, a później 10 i jeszcze później 1.

Przed Adamem Małyszem który też lekko nie miał, Polska poza fartem Fortuny w Sapporo nie istniała w skokach narciarskich. Za 4 lata możemy mieć potrójną koronę.

Sam popatrz - w Sochi wywalczyliśmy najlepszy wynik w historii ( zdobyliśmy więcej medali niż przez kilkadziesiąt lat ) a i tak psy wieszają na Żyle i Kowalczyk, że za mało medali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zdobyliśmy srebro i brąz. Ciekawe czy po tych sukcesach wybudują w Polsce tor.

To jest wskazane, trzeba szlifować nasze talenty ale najpierw trzeba mieć gdzie.

Za nami najlepsze igrzyska jak do tej pory, i wydaje mi się że ciężko będzie je powtórzyć. Cztery złote, srebro, brąz same ręce składają się do braw za te wspaniałe chwile na tych igrzyskach. DZIĘKUJE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...