Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

ZIO Soczi 2014

Polecane posty

No to zacznę smile_prosty2.gif

Jak ten czas szybko przeleciał icon_smile.gif

Poprzednie Igrzyska były dla nas bardzo udane. Zaskoczeniem był na pewno medal w łyżwiarstwie szybkim. Teraz liczę na podobne niespodzianki.

Wiadomo, że największe szanse na medal ma Kowalczyk i skoczkowie

Kowalczyk powinna zdobyć jeden złoty medal, ale liczę ogólnie na 3 medale zdobyte przez nią. Ciekawe w jakiej formie będzie w Sochi. Oby kontuzja nie miały wpływu na Justynę.Norweżki będą mocne, zwłaszcza Bjoergen

Co do skoczków nie wiem na co liczę. Stoch jakiś medal powinien zdobyć. Na medal w drużynie nie liczę. Coś czuję, że zajmą 4 miejsce.

Fajnie jakby w łyżwiarstwie szybkim udało się zdobyć medal

Oprócz naszych startów, czekam na rozgrywki hokejowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalczyk powinna zdobyć jeden złoty medal, ale liczę ogólnie na 3 medale zdobyte przez nią. Ciekawe w jakiej formie będzie w Sochi. Oby kontuzja nie miały wpływu na Justynę.Norweżki będą mocne, zwłaszcza Bjoergen

Może jestem pesymistą itp ale IMO jak Justyna przywiezie 1 medal to już będzie super dobrze... prawda jest taka, że Norweżki pojadą drużynowo i wystukają naszą. Może skoczkowie coś skubną ale muszą skakać wszyscy równo w drużynie i może któryś indywidualnie spróbuje może Stoch a może ktoś inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej liczę na drużynę skoczków. Chociaż silni są Słoweńcy, Niemcy, Austriacy i Japończycy. Może Justyna Kowalczyk powalczy w biegu na 10km stylem klasycznym. Naszym łyżwiarzom może szybkim się poszczęści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy konkurs pokazał, że Słoweńcy są silni. Niemcy również jak i Austria. Uważam że te cztery kraje będą walczyły o medal. Złota i srebra raczej nie zdobędziemy, ale o brąz można walczyć. Zwłaszcza że to jest osiem skoków, także kto wie- może nas zaskoczą.

Ciekawie jak będzie wyglądać ceremonia otwarcia i kto zapali znicz. Może Putin :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę że w skokach zdobędziemy jakikolwiek medal. Liczyłem że Kowalczyk będzie walczyć o medale, jednak ostatnie wyniki temu zaprzeczają. Nadzieja umiera ostatnia, więc może sprawi jakąś miłą niespodziankę i zgarnie jakiś medal.

A po za tym jestem ciekaw jak całość będzie wyglądać, i które państwo nazbiera najwięcej medali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najbardziej liczę na kanadyjską ekipę hokeja na lodzie :P Pamiętam jak cztery lata temu wstawałem o 01:30, zawijałem się w kołdrę na fotelu i do 04:00 a czasem i dalej oglądałem mecze. A finał jaki emocjonujący był! Oparł się aż o dogrywkę i nagłą śmierć Amerykanów po strzale Crosby'ego. Liczę, że w tym roku Kanada również wszystkich opyka. Szkoda, że bez Martina Brodeura w składzie, ale Roberto Luongo to też nie byle jaki bramkarz więc nie ma obaw. Go Canada Go!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Akurat hokejem średnio się interesuję, ale na igrzyskach lubię oglądać mecze. Ciekawe czy znów USA i Kanada zdominują rozgrywki.

Wczoraj kupiłem program tv i zajrzałem na Eurosport, a tam widzę że na tym kanale nie ma transmisji. Szkoda, bo akurat lubię na Euosporcie oglądać transmisje. Będę skazany na ukochane TVP i reklamy :-)

Z konkurencji olimpijskich najbardziej ciekawi mnie curling :-) Tak- mówię serio. Na poważnie- nie rozumiem tego sportu i jak można się nim interesować, ale cóż :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na wiem co ludzie mają do curlingu. Okej, jest to dość dziwny sport i tylko dla wybranych, ale ja lubię to oglądać. Podobnie jest np. w snookerze. Siedzisz, czekasz chwilę na zagranie a potem patrzysz jak bila czy inny "czajnik" o milimetry przelatuje obok innego i zatrzymuje się dokładnie tam gdzie planował zagrywający. Może i nie jestem maniakiem tego sportu, ale podobają mi się te precyzyjne zagrania. A że zasady są tak proste, że nikt nie powinien mieć problemu z załapaniem o co się rozchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Skoro jest na IO to znaczy że coś ludzie w tym widzą. A to że mi się nie podoba- trudno, ale dyscyplina ta jest na pewno egzotyczna, przynajmniej w Polsce

Ciekawe kto zapali znicz olimpijski i jak wypadnie ceremonia otwarcia. Na pewno Rosja będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony i zaserwują nam coś ciekawego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, po zobaczeniu tej biednej stopy Justyny, jakoś straciłem wiarę w jakiekolwiek złoto...No ale, sport jest nieprzewidywalny ^^. Większe szanse na sukces daje jednak naszym skoczkom (zwłaszcza Kamilowi) i panczenistom, którzy ostatnio prezentowali się naprawdę rewelacyjnie. A może i nasze biathlonistki pokażą na co je stać? Choć i tak z największą niecierpliwością czekam na zawody jazdy po muldach, ski-crossu i snow-crossu, które to konkurencje są przez naszą wspaniałą telewizje notorycznie olewane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć i tak z największą niecierpliwością czekam na zawody jazdy po muldach, ski-crossu i snow-crossu, które to konkurencje są przez naszą wspaniałą telewizje notorycznie olewane...

Są olewane przez władze TVP w kontekście otwartych kanałów czyli TVP 1 oraz 2. Na TVP Sport pojawia się te konkurencje (czekam na ubóstwiany przeze mnie slopestyle na desce - bo sam próbuję swoich sił w tej konkurencji oraz to, co pokażą dwie mega gwiazdy snowboardu czyli Torah Bright i Shaun White wink_prosty.gif), a na sport.tvp.pl transmitowane będzie WSZYSTKO co wydarzy się w Soczi, więc wbijaj na ich stronę, ustaw zjadliwą rozdzielczość streama i oglądaj do bólu. Dzisiaj oglądałem kwalifikacje do slopestyle'u i widowiskowość konkurencji przyciągnęła publikę już na same eliminacje - strach pomyśleć co będzie w czasie rozgrywania finałów.

Tak naprawdę wiadome jest, że TVP leje ciepłym moczem na Igrzyska czy to letnie, czy zimowe, bo one nie generują zysków, a ich cała misyjność tzn. Telewizji Polskiej kończy i zaczyna się na tym, że "transmitują" to co, przeciętny Kowalski i Nowak obejrzą z chęcią, bo oglądają to co weekend zimą czyli mowa tu o biegach narciarskich i skokach. W moim odczuciu relacje powinny się skupiać może nie najbardziej, ale w znacznym stopniu na konkurencjach, które można zobaczyć raz na 4 lata czyli np. curling, narciarstwo i snowboard w stylu dowolnym czy bobsleje wraz z saneczkarstwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up wiem, że sport.tvp.pl będzie transmitowało wszystko, ale zawsze to inaczej obejrzeć sobie takie zawody na ciut większym ekranie :). A na Toreh Bright również czekam z niecierpliwością (obaj wiemy, że nie tylko z powodu jej wybitnej techniki x)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami treningi naszych skoczków.

O ile wczorajsze skoki Stocha były przeciętne, to już dzisiejsze znakomite. W pierwszym treningu zajął 2, a w drugim już wygrał. Jest to dobry prognostyk przed niedzielnymi zawodami. Jestem też ciekaw kogo wybierze Kruczek. Żyła nie skacze najlepiej.

Dziś ceremonia otwarcia. Może ogień zapali Putin. Ciekawie dziś mówili rano w TVP, że Putin może przybędzie na stadion łodzią podwodną, tylko żeby przebić wszystkich :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź na to, kto zapali znicz -> http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201402/1391611048_dmgv8o_600.jpg :)

Co do treningów - Kamil dwa razy wygrywał sesję, raz był drugi za Takeuchim, więc wygląda na to, że zapoznał się z normalną skocznią i w niedzielę będzie miał ogromne szanse, aby osiągnąć to, czego nigdy niestety nie osiągnął Adam Małysz - zostanie mistrzem olimpijskim. Choć nie można zapominać, że na treningach nie stawił się m.in.: Morgenstern, który również jest w formie, co pokazał wczoraj.

W kwestii czwórki na kwalifikacje - Stoch, Kot, Ziobro i Kubacki - Żyła w moim odczuciu nie trafił z formą i pozostanie jutro w wiosce olimpijskiej. Za Dawidem przemawia jego wybicie, które co prawda skierowane jest częściej wzwyż niż do przodu, ale to jest pożądane na obiektach K90 czy K95 - czyli takiej jaka jest w Krasnej Polanie, dzięki czemu można obrać wysoki pułap i doleć tam gdzie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch jest w formie, nie zdobycie przez niego jakiegokolwiek medalu będzie uważane za porażkę. Ja upatruję w nim że zdobędzie jakiś medal, bo w drużynie jednak czuje że zdobędziemy czwarte miejsce.

W pozostałych dyscyplinach może być różnie, ale nie sądzę żeby był jakiś wysyp medali dla reprezentacji Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceremonia otwarcia za nami.

Jakie wrażenia- dla mnie było to nudne. Nawet zapalenie znicza było takie sobie. Oby otwarcie nie wpłynęło na naszych zawodników, podobnie jak hymn na MŚ 2002 :-)

Pozostaje czekać na jutrzejszy dzień startów. Oby udane dla nas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami już pierwsze medale. Bardzo ciekawy konkurs w slopstyle w snowboardzie. Fajnie się to oglądało i dlatego lubię igrzyska, bo mogę zobaczyć zawody, które nie są mi bliżej znane. Walka była emocjonująca do końca.

Niestety Justyna bez medalu. Szkoda tego upadku. Złoto dla Bjoergen co pokazuje że może zdobyć dużo medali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już kilka zawodów w Slopestyle'u i te w Soczi wypadły trochę blado. Niby nie brakowało efektownych trików, ale widać było, że kilku zawodników zjadła trochę trema. Podium dla zawodników w pełni zasłużone, choć o ile Kotsenburg i McMorris byli jednymi z moich faworytów, to liczyłem, że podium uzupełni Thorgren. Niemniej Sandbech pokazał, że jest świetnym zawodnikiem i w najlepszym przejeździe nie można mu niczego zarzucić. Szkoda, że wcześniej z udziału w tej konkurencji wycofał się White, bo mógłby on trochę namieszać w dzisiejszej trójce.

Pierwszy bieg Justyny wypadł bardzo dobrze, choć strata do zwyciężczyni spora. W biegu łączonym na medal nie stawiałem, więc nie ma co narzekać. Możemy teraz spekulować, czy gdyby nie upadek przy zmianie Justyna nie byłaby wyżej, ale osobiście w to wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze, chyba Schlierenzauer jest w dobrej formie, na dodatek Japończycy coraz lepiej skaczą, zatem mogą się liczyć w walce o medal. Przed Polakami trudne zadanie (medal w drużynie), ale to są igrzyska i każdy daje z siebie wszystko, więc wiadomo, że łatwo być nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest łatwo zwłaszcza na tak dużej imprezie zdobyć medal. Marit Bjoergen zaczęła swój marsz po wszystkie złote medale jakie będą możliwe do zdobycia, na wszystkich kilometrach jest faworytką. Nam pozostaje wierzyć że Justyna w jakimś biegu odpali racę i zamelduje się na miejscu medalowym. Jednak chyba wszyscy czekamy na jutrzejsze skoki, i medal Kamila Stocha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy całkiem nieźle w kwalifikacjach. Najwięksi rywale naszych skoczków poradzili sobie równie dobrze, może nawet lepiej, ale na całe szczęście zwiastuje to piękną walkę w zawodach drużynowych. Indywidualnie liczę tylko na Stocha, Szliriego i może jakiś wybuch formy Ammana, a może wszystkich zaskoczy Kasai. Będzie ciekawie.

Ze sportów narciarskich bardzo cieszę się także ze złota zdobytego przez Ole Einara Bjoerndalena. Bardzo cenię tego zawodnika za naprawdę fantastyczną karierę. Przy okazji wyrównał rekord zdobytych medali na ZIO, a jednego złota brakuje mu do wyrównania rekordu Złotych Krążków. Człowiek legenda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dziś z nieciepliwością na skoki. Stoch ma niepowtarzalną okazję do zdobycia medalu. Jednak są to igrzyska i wszystko jest możliwe. Oby zawody odbywały się w dobrych warunkach i nie kręciło wiatrem jak wczoraj

Właśnie przeczytalem, że Kowalczyk ma złamaną stopę. Ma ona pecha. Piszą że ma jeszcze wystartować, ale niestety nie wygląda to dobrze

Dziś oglądałem slopestyle pań i nie było już tak efektownie, ale zawody ciekawe. Szkoda mi Czeszki. Najważniejsze że nic złego się nie stało. Widać że panie bawiły się dobrze, a obrazek gdy jedna zawodniczka próbowała wspiąć się na start- bezcenny :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w slopstyle'u wszystko jasne. Absolutna dominacja Amerykanów. Szkoda, bo po cichu liczyłem zwłaszcza na dwie zawodniczki: Norweżkę Silije Norendal i Austriaczkę Annę Gasser (jak nie wiecie dlaczego, to po prostu sobie wygooglujcie x)), tym bardziej, że ta druga wygrała kwalifikacje :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...