Jump to content
PandaBaoBao

Pomoc w złożeniu komputera

Recommended Posts

Witam . Chciałbym złożyć komputer zamykając się maksymalnie do 600zł . Prosiłbym o pomoc w doborze podzespołów , tak aby wszystko ze sobą odpowiednio współgrało i komputer był wydajny jak na swoją cene . Zamierzam wgrać na niego windows xp home edition oraz podłączyć kablem hdmi pod plazme . Z jednostki zamierzam grać w starsze gry np: Gothic2 , Gothic3 , Mount and Blade , BF3 , Metin2 , Assasin Creed , Risen . WoT . Podzespoły jak i sama skrzynka mogą być używane lub nowe zależnie od ich wydajności .

-Skrzynka możliwe jedna z tańszych typu mini tower lub desktop

-Płyta główna nowa czy używana ? jakiej marki oraz do jakiego ramu DDR3/DDR2?

-Ram DDR2 / DDR3 dwie kostki 2gb + 1gb

-Karta Graficzna 1gb (chodzi mi o jakąś wydajną / ewentualnie 512mb )

-Dysk 250gb

-Napęd DvD możliwie jak najtanszy bez nagrywarki w celu odpalenia gry / zainstalowania

-Procesor 2/3 rdzeniowy 2.2Ghz+

-Karta od dźwięku najlepiej jak najtańsza

Przypominam że jednostke zamierzam podpiąć pod telewizor 42cale , więc w gry będe grać na dużych rozdzielczościach .

Czy da rade złożyć jednostke o takich parametrach do 600zł?

Jeśli nie to do 600zł co udałoby mi się złożyć?

Proszę o wypisywanie mi jakie podzespoły odpowiednio i wydajnie współpracowałyby ze sobą , niezapominając o niskiej cenie , a także w które częsci lepiej zainwestować więcej kupując nowe lub na których oszczędzić kupując używane . Mam nadzieję że mi pomożecie smile_prosty.gif

600 złotych? Daj spokój, o ile pierwszy Risen czy Gothic do 3 włącznie nie wymagają sprzętu z kosmosu to o BF3 czy Assassin's Creed (czym wyższy numerek tym wyższe wymagania) albo Risen 2 w tych pieniądzach to raczej nieosiągalne, chyba, że przy bardzo niskich detalach i zmniejszonej rozdzielczości, bo zakładam, że telewizor jest FHD?

Edited by Ationx

Teoretycznie druga, tyle że musiałbyś dołożyć jeszcze ze 100 zł na zasilacz, bo obecny to tykająca bomba.

Zestawy 2. i 4. (ten drugi wygląda na lepszy, ale nie znam producenta zasilacza) wspomniane przez cayena również są całkiem sensowne.

Edited by webtom
  • Upvote 1

Po przemyśleniu , i przeczytaniu waszych postów doszedłem do wniosku żeby trochę poczekać i wyłożyć większą sume na jednostke . Więc teraz mam pytanie czy sensowne jest kupywanie po jednej częsci w miesiącu , czy lepiej odkładać te pieniążki i kupić wszystko od razu po uzbieraniu sumy ? Jestem wstanie odkładać w miesiącu 300zł-500zł . Myślę żeby przeznaczyć maksymalnie 1500zł

Dalej interesuje mnie obudowa typu minitower/desktop itp. (coś małego , co mógłbym w każdej chwili bez problemu wsadzić w torbe i przenieść gdzieś z sobą )

np. (lub podobne , tego typu o wymiarach nie większych niż 40x15x25 [cm] )

Czy podzespoły w obudowach tego typu nie będą się przegrzewać? I jakie wybrać aby jak wyżej napisałem grać w gry (starsze tytuły : gothic3 , M&B , BF3 , WoT itp ) na fullhd ?

I czy ładować w taką jednostke Windows-a xp home , czy może lepiej wsadzić 7 (która zżera więcej ram) ?

Edited by PandaBaoBao

Z obudów te CoolerMastery są ok, niczego tańszego bym nie brał bo w większości będzie tandetne i mało przewiewne. W CM'ach nic nie powinno się grzać.

Co do kupowania - lepiej zebrać całą kasę i kupić wszystko za jednym zamachem. Można ew. kartę graficzną dokupić później i do tego czasu korzystać ze zintegrowanej w procesorze (o ile na to pozwala).

Windows lepiej 7 - na Windows XP nie odpalisz wielu nowszych gier. O RAM nie ma się co martwić - 4GB spokojnie wystarczy.

• Upvote 1