Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nerf0

Co właśnie wcinasz?

Polecane posty

Jajecznicę z pieczarkami i mocą tajskich przypraw (klasyczna jest imo za nudna).

Dnia 15.06.2018 o 16:30, Tesu napisał:

@Germanotta

Odszczekuje to, co napisalem wsrod minusow odwiedzonej trzy tygodnie temu restauracji. Przedwczoraj znowu tam bylem i okazalo sie, ze wspomniany tangsuyuk maja w ofercie, tyle ze w menu zamiast oryginalnej nazwy potrawy figurowal jako „crispy pork in batter in sweet & spicy sauce”. W zasadzie opis troche niedokladny, bo na talerzu nie bylo sosu, a slodko-pikantna glazura, czyli dokladnie tak jak powinno byc. Bosz, jakie to bylo pyszne...! Do tego zamowilismy jeszcze owoce morza (kalmary, krewetki, malze, ryba) w sosie ostrygowym oraz tteokbokki (smazone kluski ryzowe podawane z fishcake w ostrym sosie). Nie mam watpliwosci, ze te restauracje odwiedze ponownie, bo poki co kazde zamowione tam danie jest bez zarzutu. 

*patrzy się na ziemniaki i schabowe, które mama dzień w dzień przyrządza*
Ehh...

A co do tteokbokki, przypominają ciut normalne penne tyle, że bez wgłębień. Tak czy siak, dania z nimi wyglądają pięknie. Nie mają może struktury zbliżonej do klusków śląskich? 

Spoiler

Znalezione obrazy dla zapytania tteokbokki

ehh, co to za moda, żeby wszystko posypywać szalotką -,-
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Germanotta napisał:

Jajecznicę z pieczarkami i mocą tajskich przypraw (klasyczna jest imo za nudna).

Polecam jajecznice smazona na oleju kokosowym, zyskuje typowo egzotyczny posmak. Albo taka z dodanym czosnkiem i zoltym serem. 

1 godzinę temu, Germanotta napisał:

*patrzy się na ziemniaki i schabowe, które mama dzień w dzień przyrządza*
Ehh...

Oj tam, oj tam. Wczoraj bylem u znajomych na obiedzie i schabowy tez byl. Szkoda tylko, ze smazony na zdrowo na kropli oleju, a nie tradycyjnie na smalcu.

1 godzinę temu, Germanotta napisał:

Nie mają może struktury zbliżonej do klusków śląskich?

A maja, maja.

1 godzinę temu, Germanotta napisał:

ehh, co to za moda, żeby wszystko posypywać szalotką -,-

Lepsza szalotka niz naduzywana przez Azjatow kolendra, ktorej szczerze nie znosze, z ktora mam zwiazane niezbyt przyjemne wspomnienia z wizyty w hinduskiej restauracji w Londynie, i o ktorej niedodawanie do zamowionych dan musze zawsze prosic. Tyle dobrego, ze Koreanczycy nie maja zwyczaju jej stosowac w swojej kuchni. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem idealną obiado-kolację. Samemu ale co tam! Mnóstwo kanapek z krakowską wieprzową + dwie ostatnie z serkiem ziołowym bo kiełbasa się skończyła, do tego znalazłem Monte w lodówce i zaprzylem sobie na koniec duży kubek herbaty. I to wszystko z miłym dodatkiem w postaci nowego CD Action z Rahidową publicystyką. Po skończeniu jedzenia rzecz jasna poszedłem do komputera korzystać z konta premium dla Polaków Cebulaków w WoT-cie

dziekuje za uwagę 

Dnia 18.06.2018 o 11:48, Tesu napisał:

Polecam jajecznice smazona na oleju kokosowym, zyskuje typowo egzotyczny posmak. Albo taka z dodanym czosnkiem i zoltym serem. 

Na oleju kokosowym jest dobra jeśli z nim się nie przesadzi bo wtedy jest w typowo słonej jajecznicy posmak kokosa co mnie do niej zniechęciło. Choć czasem tego prawie nie czuć i jest całkiem niezła.

Choć ja jako fan tłustego jedzenia uwielbiam jajecznicę na maśle + skrojona w mniejsze kawałki szynka + pomidory. Tylko żeby szynka nie była za słona bo to wszystko psuje.

Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheLastUnreal napisał:

Choć ja jako fan tłustego jedzenia uwielbiam jajecznicę na maśle + skrojona w mniejsze kawałki szynka + pomidory.

Nie znosze jajecznicy z pomidorami. IMO sprawiaja, ze jajecznica traci swoj jajeczny smak. :P A zamiast szynki zdecydowanie preferuje boczek, do ktorego po jego wytopieniu dodaje jajka. No i szczypiorek ofc.

Przedwczoraj w restauracji zamowione zostaly takie przysmaki:

Spoiler

Kaczka w sosie pomaranczowym:

IMG_2826.jpg?tsn=1534245860963&zalf=Nowe&wid=50112&p=2&o2=625277&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

oraz smazone krewetki z wazywami:

IMG_2822.jpg?tsn=1534245962940&zalf=Nowe&wid=50113&p=2&o2=159617&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

Pychota!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...