Jump to content
Kredos

Obudowa + zasilacz do 350 złotych

Recommended Posts

Mam zamiar zrobić mały upgrade mojego już 4 letniego komputera. Chciałbym wymienićsobie kartę graficzną na R9 270X, jednak mam za małą obudowę oraz obawiam się że zasilacz nie pociągnie. Prosiłbym o jakieś porady. Myślałem o XFX Pro Series 550W, jednak jest on trochę drogi. Co do obudowy to nie mam pomysłu. Najlepiej gdyby była dosyć prosta, bez żadnych okienek czy podświetleń.

Specyfikacja:

AMD Phenom II xX6 1055T BOX

Asus M4N68T-M LE V2

Kingston DDR3 2x 2GB 133MHz CL9

Radeon 5670 Gigabyte 1GB DVI&HDMI (PCI-E)

Seagate 500GB Barracuda 7200.12 (16 MB, Serial ATA III)

Logic B22 500W PFC

Brutus wydaje się być całkiem fajnym wyborem. Co myślicie o zasilaczu który podałem? Opłaca się go brać czy może jest coś lepszego za taką cenę? Zaprzyjaźniony informatyk podpowiadał mi aby wziąć coś mocniejszego, minimum 600W. Ja jednak jestem co do tego sceptyczny i wydaje mi się, że 550 bez większych problemów powinien to wszystko udźwignąć.

No i ma ten słynny problem z wentylatorem, choć podobno go naprawili, ale nie zagłębiałem się w temat, po prostu go nie polecam, bo w tej cenie można mieć modular z niezależną regulacją napięć.

Ale jednak 2 vs 5 lat gwarancji... więc jeśli Ci na niej zależy to możesz brać, bo dlaczego nie. Jest jeszcze Thermaltake Smart SE 530W/630W - modularny, 3 lata gwarancji. Tak alternatywa, obie wersje mocowe dadzą radę.

Co do Corsaira - nie wiemy co w nim siedzi, nieznana jest to konstrukcja. Lepiej brać coś sprawdzonego.

Edited by Omas

Co do Corsaira - nie wiemy co w nim siedzi, nieznana jest to konstrukcja. Lepiej brać coś sprawdzonego.
Dokładniej mówiąc znany jest producent (CWT), nieznana jest platforma. Testowany był jedynie mniej mocny model z tej serii (VS450), który zaliczył przyzwoite wyniki jak na budżetówkę - problem jest taki, że bazuje on na platformie CWT GPA, która (wg strony CWT) sięga tylko do 500W. Także więc albo w VS550 siedzi coś innego, albo wyciągnęli z GPA dodatkowe waty (ale nie spodziewałbym się wtedy zbyt porywających rezultatów). Tak czy owak jak ten zasilacz sobie daje radę w praktyce to ciężko powiedzieć.