Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nidril

Aparat fotograficzny - ciemny obraz

Polecane posty

Witam,

posiadam aparat fotograficzny Samsung WB5500. Problem polega na tym, że kręcę sobie np. teraz śnieg za oknem (jest noc i jest ciemno), po czym oglądam sobie nagranie na ekraniku aparatu i obraz jest ładny, jasny i wszystko na nim widać. Natomiast gdy zgrywam to wideo na komputer, to jest ono tak ciemne, że nic na nim praktycznie nie widać. Co może być przyczyną? Jak temu zapobiec? Ewentualnie jak ustawić większą jasność nagrywanego obrazu wideo?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Sprawdź czy nie masz przesadnie podbitej jasności wyświetlacza w aparacie, bo może wtedy przekłamywać. Ten model Samsunga zdaje się mieć sporo opcji konfiguracyjnych, więc proponuję też pogrzebać w menu, może masz ustawioną kompensację ekspozycji i Ci nie doświetla :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z początku myślałem, że wina leży po stronie zbyt jasnego wyświetlacza, lecz gdyby tak było, to mógłbym na kompie zwiększyć jasność filmiku, albo poprawić ustawienia ekranu i wówczas otrzymałbym coś podobnego. Dodam, że zdjęcia wyglądają tak samo na ekranie aparatu jak i komputera, problem dotyczy tylko filmów.

@The Michal Grzebałem w ustawieniach, lecz to jest bardzo problematyczne, ponieważ musiałbym nagrywać po każdej drobnej zmianie film, po czym musiałbym go zgrywać na komputer i tam oglądać. Zajęłoby mi to całe godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...