Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Svanar

Rozwiązany: Wybór myszki i klawiatury

Polecane posty

Witam!

Potrzebuję pomocy w wyborze myszki i klawiatury.

Odnośnie myszki:

  • Obecna mysz to no-name gryzoń z supermarketu za 20 zł z koszyczka na promocje biggrin_prosty.gif,
  • Poszukuję czegoś lepszego powiedzmy +/- 200 zł z ewentualną mała dopłatą,
  • Preferowane wyprofilowanie dla praworęcznych,
  • Głównie do gier oczywiście, ale też przeglądanie internetu, office itp. Jeśli chodzi o gry to głównie (70% czasu) Dota 2, czasem jakiś RTS, Diablo 3 itp. Nie potrzebuje czegoś super, ale żeby fajnie się trzymało i nie męczyła dłoni,
  • Przycisku dodatkowe - chciałbym dwa pod kciukiem,
  • Zdecydowanie przewodowa,
  • Najlepiej Palm grip, zgodnie ze stroną która tutaj jest proponowana zmierzone 13,5 cm (bez dodawania 1cm),
  • Podkładkę jaką posiadam to jakaś szmaciana i tania, ale sprawuje się dobrze,
  • Oglądałem kilka w sklepie i spodobały mi się: Razer Deathadder, Steelseries Sensei, Mad Catz RAT 5/7 i Logitech G5 (Logitecha nie jestem pewny, może to być jakiś G5XX)

Jeśli nie ma znaczącej różnicy to raczej nie chciałbym dopłacać, wręcz preferowane w okolicach ~150 zł, ale powiedzmy zostawmy te 200 zł jako granica smile_prosty.gif I co z tymi które wymieniłem ? Polecacie coś lepszego ?

Na temat klawiatury:

  • Góra 200 zł,
  • Zastosowanie: podane wyżej,
  • MUSI posiadać podkładkę pod nadgarstki - wszystkie bez niej są dyskwalifikowane
  • Kształt: zdecydowanie klasyczne, nie ergonomiczne,
  • Klawisze: najlepiej plaskie i jak najbardziej podobne do laptopowych,
  • Podświetlanie: mile widziane, nie jest koniecznością,
  • Zdecydowanie przewodowa,
  • Dodatkowe przyciski - raczej chciałbym coś prostego, bez klawiszy makr wink_prosty.gif
  • Podoba mi się Razer Lycosa (czasem można dorwać jeszcze na aukacjach)

Chętnie przeczytam wasze opinie i z góry serdecznie dziękuję za każdą radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz: wszystkie podane przez Ciebie kosztują powyżej 200zł. Prócz G5, który jednak jest ciężko dostępny i prawdopodobnie pomylił Ci się z G500S, który jednak także jest poniżej ceny. Czy w tej granicy 200zł ma się znajdować mysz+podkładka, czy tylko mysz, a w innej kwocie podkładka? Jakiej ilości DPI masz zamiar używać?

Klawiatura: Genius Imperator Pro, Ozone Blade, Razer Deathstalker Essential, Microsoft Sidewinder X4 (najlepsza opcja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł to kwota jaką chcę przeznaczyć tylko na myszkę, podkładkę ewentualnie dokupie jeśli moja obecna się nie będzie nadawać. DPI to szczerze mówiąc nie wiem jakiego chce używać. Mój znajomy posiada starego razera deathaddera i te 1800 wydawało się bardzo dobre. Jeśli jest istotny przeskok w jakości i wykonaniu powiedzmy w przedziale do 250 zł to jestem w stanie dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...