Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

damianyk

Rozwiązany: rozbudowa komputera - czy opłacalna?

Polecane posty

Dzień dobry. Chciałem zapytać czy rozbudowa posiadanego przeze mnie komputera ma jeszcze sens ekonomiczny:

płyta Asus M2N

procesor Athlon x2 6000+

grafika GeForce GT9600

2 GB ramu

zasilacz BeQuiet Straight Power 500 czy tam 550 Wat

Chciałem wymienić grafikę na GeForce GTX650, może nawet Titanium, no i dołożyć ze 4 GB ramu. Tylko pytanie czy procesor da jeszcze radę. Oczywiście odstaje poważnie od współczesnych cpu, ale wyciąga 3 GHz, no i dzisiaj już procesor nie jest aż tak ważny w grach jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam GF'ów do dwurdzeniowców. Ten Twój akurat jest dość słaby i bardzo stary, więc uznałbym, że trzeba wymienić procek i kartę. Niestety ale Twoja płyta nie obsługuje nowszych AMD więc dochodzi zmiana całej platformy (RAM, płyta, CPU).

Na chwilę obecną mógłbyś zmienić kartę np. na HD7770 ale procek tak czy owak trza wymienić by uzyskać maksymalną wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie płyta z am2 nie obsłuży lepszych procesorów, więc taka przebudowa byłą by gruntowna, praktycznie zostałby mi tylko zasilacz i buda.

A co sądzicie o GTX 650? Czy warto sobie nią głowę zawracać? Celuję raczej w karty z GeForcem w okolicach 600 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do dwurdzeniowca, jak napisaliśmy. W tej cenie praktycznie tylko Radeony, GF są na ogół słabsze (GTX650 to w ogóle słaba karta). Do 600 zł idzie znaleźć okazje na HD7850 ale to zbyt dużo do tego procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chciałem tylko się dowiedzieć ogólnie o tej karcie, nie w kontekście mojego procesora, bo na porównywarce gpu miała nawet niezłe wyniki, ale skoro mówicie że jest słaba to sobie dam spokój. Niestety kompletna przebudowa to zbyt duże obciążenie finansowe dla mnie, i w praktyce komputer będzie chodził na starych podzespołach aż odpadną wentylatory.

Dzięki za szybką (naprawdę szybką) odpowiedź, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX650 jest nie tyle słaba jako taka, co po prosto słaba jak na swoją cenę (w porównaniu do konkurencyjnych Radeonów w tym przedziale cenowym).

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...