Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podbiel

Najlepsze cytaty z polskich produkcji

Polecane posty

"Albert: Nakłuwać dziewicze jaja... W macicy... Mechanicznie... Jajo o jajo...

Maks: Nie przy jedzeniu, no jak Boga kocham, no!"

No, i jedna z lepszych scen:

"A kto umarł, ten nie żyje.."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyobraź sobie, że siadamy do dużej gry. Ty jesteś fascynat, więc ten dom przegrywasz. Ty jesteś przegrany - ja jestem wygrany. Ty nie masz domu - a ja? Ja także go nie mam. Bo wygrałem tylko złotówki. Bo każda gra ma taką właśnie przemienność: różne wartości potrafi przemienić na złotówki. Ale odwrotnie... nie da się, niestety."

"- Dlaczego ludzie umierają?

- Różnie, w wypadku, na raka, ze starości...

- Mnie chodzi o to, co to jest śmierć.

- Śmierć? Serce przestaje pompować krew, krew nie dociera do mózgu. Wszystko zatrzymuje się, staje, koniec.

- A co zostaje?

- Zostaje to, co człowiek zrobił, pamięć o nim."

"- Czym jest Bóg?

- Co czujesz?

- Kocham Cię.

- W tym jest Bóg."

"- Czy zastałem pana..., tego..., no... Murzyna?

- Jakiego Murzyna?

- No tego Murzyna, który mieszka u pani.

- A niech mnie Matka Boska broni! Pod jednym dachem?! Z antychrystem?!

- No dlaczego pani kłamie? Przecież widziałem wczoraj, jak wychodził z pani domu Murzyn z psem!

- Z psem?

- Tak z psem!

- Święty... Z jakim psem? Tu nie ma żadnego psa."

"Odkąd mój umysł myśli i sięgam pamięcią, to te klapy zawsze opadały. A dlaczego? Bo przez dziesiątki lat jedni bezmyślni kretyni pod kierunkiem innych bezmyślnych kretynów umieszczają muszle klozetowe w pociągach tak blisko ściany, że klapa po podniesieniu nachylona jest ku muszli i puszczona musi opaść. Dziesiątki lat, Jezu Chryste przenajświętszy.

A jeśli Polska to właśnie ta oszczana klapa?"

"Ja wam tak szczerze, po krasnoludzku, teraz powiem: wiecie, co ich tak naprawdę ciągnie do kingsajzu, bardziej niż te wszystkie szlachetne słowa? Kobitki! Ciurlać się chcą z nimi, o!"

"Grucha. Wiesz, co to jest reinkarnacja? Słyszałeś w swoim życiu taki dłuuugi wyraz? W prostych słowach chodzi o to, że po śmierci człowiek odradza się pod inną postacią, na przykład jako zwierzę. Może właśnie rozjechałeś kogoś ze swojej rodziny ? wujka albo stryjka."

"- Taki cud to trochę tak jak film.

- Jak film?

- Tak. Film to też rodzaj cudu. Zamieszkuje w człowieku w podobny sposób. W podobnych okolicach.

- To znaczy gdzie?

- No tu - w sercu. I może prowadzić do podobnych rezultatów.

- To znaczy do czego?

- Do nawrócenia nawet."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...