Jump to content
Akihito

Klawiatura do 200 zł

Recommended Posts

Witam poszukuję klawiatury do 200 zł zależy mi na

-Podświetleniu [super jeśli byłoby w kolorze niebieskim pasowało by do obudowy :D]

-Wytrzymałości produktu by nie padł po 1-2 latach użytkowania

- Fajnie by było gdyby miał programowalne klawisze ale nie trzeba

-Standardowy układ klawiszy albo taki który za bardzo nie zaburzyłby mojego przyzwyczajenia innymi słowy nie może być ściśnięta/mniejsza od standardów :D

Nie zgodzę się. Klawiatura za 15 zł lat 5 może nawet 6. Myszka A4techa za 40 zł służyła jakieś 3 lata, jedynie scroll nie działał do końca sprawnie a zmieniłem ją niedawno bo chciałem po prostu wypróbować coś lepszego. Ogólnie sprzęt działa tak długo, jak bardzo się o niego dba, albo inaczej, jeżeli ktoś nie rzuca nim po biurku\pokoju\ścianach i nie wkradną się żadne usterki to powinien żyć długo. Tym bardziej, gdy jest to sprzęt wartości 10x dajmy na to mojego obecnego.

No właśnie, o jakim sprzęcie my tu mówimy. W sprzęcie za 15-40zł (jak mówisz) mechanika nie odgrywa żadnej roli. Zastosowane w tym sprzęcie mechanizmy są nic nie warte. Dlatego używane są wytrzymałe materiały, aby sprzęt nie kosztował kilku złotych. Jednak w sprzęcie za ok. 200zł jest mnóstwo rzeczy, które sporo kosztują i jest to prawie całokształt ceny. Aby sprzęt nie był za drogi, materiały może nie są słabe, ale już nie tak wytrzymałe. Jednak jeśli mało się jej używa, nic się na nią nie wylewa, nie kopie się we wtyk USB itp. to rzeczywiście nawet taki sprzęt kilka lat potrzyma.

1. Zacznijmy od początku. Płacąc 200zł płacisz nie tylko za materiały. Płacisz głównie za wytrzymałość klawiszy, markę, autorskie zastosowania, dodatki typu klawisze multimedialne, podświetlenie itp. Kupując mysz za 35zł płacisz praktycznie tylko za materiały potrzebne do powielenia tego samego. Umówmy się, w tej cenie większość myszy nie odbiega od siebie prawie niczym.
  2. Czy mając taki sprzęt używaliście go często? Taki sprzęt kupuje się głównie po to, żeby napisać jednego mail'a raz na tydzień czy siedzenia na Facebook'u. Kiedy sprzętu używasz intensywnie to kupujesz lepszy sprzęt. Gdybyś sprzęt za 35zł używał tak samo jak sprzęt za 200 to rozleciałby się po paru miesiącach.
  3. Przykład Deathadder'a jest tu trochę dziwnie umieszczony, ponieważ mysz sama w sobie jest warta ile? 150zł? Jednak użyte są dobre materiały (Razer robi myszy nie rewelacyjne, ale dobrej jakości) i prawdopodobnie dlatego właśnie tyle wytrzymała. Lub po prostu używałeś jej np. godzinę dziennie. Ja tu mówię, że dobra klawiatura/mysz za te przykładowe 200zł jest używana przez gracza, który siedzi przed kompem kilka godzin dziennie (jeśli ma czas). Takie jest moje zdanie.

Edited by DanteGamer

Inaczej. Nie napisałem z doświadczenia? No dobra, przyznam Ci rację, że ze sprzętem dla graczy dłuższego doświadczenia nie mam, posty o tym to moje przypuszczenia. Jednak nie przyznam Ci racji, że nie mam doświadczenia ze sprzętem w ogóle. Więc tak: mam sobie mysz z HP, była dołączona w zestawie z klawiaturą i obudową do komputera. Używałem tego kompa do przeglądania internetu, Youtube itp. Około godzinę/dwie dziennie. Potem kupiłem sobie mysz za 30zł w Media Markt do okazyjnego grania kilka godzin dziennie w starsze gry. Była to chyba Tracer Rhino, wykonaniem podobna do tej myszy HP. Co się z nią stało? Rozleciała się po paru miesiącach. Więc kupiłem sobie Hama uRage (70zł w Media Markt), też grałem kilka godzin dziennie, już trochę częściej niż okazyjnie. W tym czasie też kupiłem sobie nowego kompa już przeznaczonego do grania. Mysz rozleciała mi się po paru miesiącach. Następnie zmieniłem sobie klawiaturę i mysz, tym razem na A4Tech Bloody Gaming V3. Mam ją rok. Gram na niej też kilka godzin dziennie. Czasem kilkanaście. Nie mówię, że jest to jakaś super ceniona marka, ale jednak była wyżej od Hama w mojej jakościowej piramidzie, pamiętasz? 70 to może nie 200, ale nadal jest spora różnica. Dziękuję, dobranoc. Może nie we wszystkim miałem rację, rzeczywiście. Zwracam honor, jestem bardzo uparty, czasem aż za bardzo i piszę raczej pod wpływem poirytowania i chęci przekonania wszystkich do swojej racji. Za to Was przepraszam. Jednak w porównaniu do osoby, za jaką Cię uważam, pisząc, że nie mam doświadczenia, z deka przesadziłeś.

Edit: Jest to tylko urywek z mojej "historii" z myszami.

Edited by DanteGamer

Dbam o sprzęt, bo znam znaczenie pieniądza. To mogę Ci powiedzieć na pewno. Może miałem pecha. A może za dużo wymagałem od możliwości tego sprzętu, używając go zbyt intensywnie? Jak się grało w starą, dobrą trylogię Prince of Persia to trochę się w tę mysz nawalało biggrin_prosty.gif

Edited by DanteGamer

Widzę 12 odpowiedzi myślę super będę miał w czym przeglądać a tu taki oftop :D od siebie dorzucę że mam myszkę Ghost od Gigabyta już jakieś 4 lata i działa super więc można -> można a myszkę z atecha to mam chyba z ponad 6 lat :D i sprawna dalej!. Jedyną rzeczą która mi się notorycznie psuła psuje to są słuchawki do kompa ale wracając do tematu. Klawiatura ma być bardziej do gier co do skoku to może odpaść ten wysoki bo średnio za nim przepadam. Podkładka pod nadgarstki nie mus być.