Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Test OCCT a zasilacz

Polecane posty

Jakieś dwa tygodnie temu, podczas oglądania YT, komputer wyłączył się i za chwilę sam włączył z powrotem. Nie był to restart, tylko wyłączenie, 3 sekundy pauzy i ponowne włączenie.

Kilka dni później znowu to samo. Sprawdziłem temperatury. Tragedii nie było, ale musiałem odkurzyć sprzęt. Wszystko było ok, aż do wczoraj. Otóż wczoraj zwiększyłem detale graficzne w pewnej grze. Gram 3 minuty - wyłączenie i włączenie.

Grę odpalam ponownie - to samo.

OK, czas na testy. W tym celu ściągnąłem program OCCT. Procek hula bez problemu. Grafika (chyba) też. Test zasilacza, po parunastu sekundach, powoduje wyłączenie i włączenie.

Mam jednak pytanie. Test grafiki i test zasilacza wygląda dokładnie tak samo. Czy jest więc możliwość, że z kartą jest coś nie tak (mimo, że przy teście nic się nie dzieje)? Zasilacz będę pożyczał w weekend. Z podmianą karty może już być gorzej, dlatego chciałbym wiedzieć już zawczasu, czy mam ją kombinować, czy nie.

Karta to GeForce 9600GT, a zasilacz to Fortron 350W FSP350 60HLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, ale wszystko jest możliwe. Na razie IMO nie ma co gdybać, zobaczysz jak będzie wyglądała sprawa na innym zasilaczu.

A test PSU nie jest taki sam jak GPU, obciąża procesor i kartę. Nie masz niczego podkręconego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz niczego podkręconego?

Nie.

Można też zmierzyć napięcia w zasilaczu miernikiem, w trakcie gry lub testu.

Mierzyłem miernikiem. Żadnych większych odchyłów od normy nie ma. ALE. W programach HWMonitor oraz OTTC występują skoki napięcia przy wartości VIN2. Skacze z 1.94 do 2.06 V. W stanie spoczynku. Podejrzewam, że w stresie ta wartość jest przekraczana, (i stąd te pseudoresety) ale w programie tego nie dało się zauważyć. Nie wiem natomiast jak fizycznie zmierzyć wartość VIN2 - nie wiem dokładnie co to jest i gdzie włożyć wtyki.

W każdym razie, mniejsza o to. Jedynym winowajcą jest pewnie zasilacz.

Pytałem o tę kartę, bo test po prostu wyglądał tak samo - jakieś obracające się czerwone coś. :)

Jeśli przy podmienionym zasilaczu sprawa będzie wyglądać tak samo, dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...