Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ardi12533

Komputer z chłodzeniem cieczą do 15 000

Polecane posty

Siema,

Chciałem sobie złożyć jakiś kombajn za 15 tyś

Termin dość odległy bo wrzesień ale po prostu chciałem się zorientować co i jak. Mam na myśli oczywiście skrzynkę z bebechami i windowsem 7. Zamkną bym to w skrzynce NXZT Phantom 630. Myślałem o 2 GPU na przykład EVGA geforce gtx 780 hydro cooper, do tego intela i7, oczywiście Overclocking na poziomie 4,5. Ze sprzętem mniej wiecej się orientuję tylko w moim przypadku będzie to pierwszy LC.

Więc prośba jest taka czy mógł by mi ktoś doświadczony opowiedzieć o tym fenomenie watercollingu? A konkretnie jak to poukładać. Radiatory pompki rezerwuary co w jakiej kolejności i jakie. Główna nie będzie cłodzona bo to już tylko szpan a czytałem, że rampage daje radę na stockowym chłodzeniu.

Po za tym jakiś super obeznany to nie jestem w sprzęcie poskładałem coś takiego http://www.ceneo.pl/Zestaw-28326-Moj-schowek ale krytyka i poprawki mile widziane.

Komputer na studia, do renderowania, grafika 2d 3d no i oczywiście do grania w najnowsze tytuły na full detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma co tracić czasu, skoro zamawiasz dopiero we wrześniu. Do tego czasu mogą wyjść nowe karty graficzne od NVIDIA, nie mówiąc już o tym, że ceny zmieniają się z dnia na dzień wink_prosty.gif

Ale postawiłbym sobie pytanie - czy jest sens bawić się w LC? Moim zdaniem nie bardzo, no chyba że dla własnej satysfakcji. Bo porządne powietrzne chłodzenie i tak bez problemu schłodzi mocno wykręcony procesor.

Druga sprawa, że moim zdaniem wydawanie 15 tys zł na komputer to wyrzucanie kasy w błoto. Już w momencie kupna ta skrzynka straci kilka tys zł na wartości, a po roku będzie pewnie warta połowę tej ceny. Szkoda hajsu, szczególnie że wydajność nie będzie jakoś drastycznie większa od peceta za powiedzmy połowę tej kwoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś radził? Poprostu chcę mieć spokój duszy przez pare ładnych lat... wcześniej bawiłem sie w komputery za 2, 3 tyś i po roku czy 2 kończyło się kupnem nowego, po prostu chciał bym mieć kompa, który godnie przesłuży 5-6 lat, bez bulu tyłka, czy ta gra mi pójdzie, czy komputer wytrzyma projekt i td. Wiele razy się zawodziłem robiąc jakiś bardziej zaawansowany projekt i koniecznością przerwania go w połowie bo komputer nie wyrabiał albo po kilkunastogodzinnym renderingu zmienić zdanie co do oświetlenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy sens ma kupno skrzynki z przedziału 3-6 tysięcy (zależnie od budżetu) i jej ulepszanie. Kupujesz sprzęt z dobrym procesorem z możliwością podkręcenia i po roku-dwóch-trzech wymieniasz samą kartę graficzną. Podkręcony procesor nadal powinien spokojnie dawać radę. Obecnie na rynku procków niewiele się zmienia i wydajność w coraz to nowszych modelach rośnie tylko minimalnie względem poprzedniej generacji. Mówię tu o Intelu, bo AMD dawno odpadło z rywalizacji.

Kupno skrzynki za 15 tysięcy wcale nie oznacza, że taki sprzęt starczy ci na 6 lat. Zdecydowanie rozsądniej jest wydać mniej i z czasem ulepszać sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie komputer bym kupował znacznie wcześniej na przykład w czerwcu...

Czyli LC wywalamy ewentualnie doinwestuje jak będę bardziej kręcił

Procka i płytę chciał bym zostawić tą co jest w linku no i obudowę smile_prosty2.gif . Tak więc w cenach podanych przez was co byście radzili zkompletować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie dzięki za nakierowanie moich myśli... Przynajmniej nauczyłem się że znacznie więcej nie znaczy znacznie lepiej. W sumie macie rację mając kasę zawsze można wymieniać po części. ;) Zobaczę jak sie z kasą uwinę i w tedy dobierzemy coś sensownego jeszcze raz dzięki wielkie za fatygę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...