Jump to content
mbmatib6

Problem przez pamięć RAM.

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Przed świętami mój tato poprosił mnie, żebym sprawdził mu pewną kość 2GB DDR3. Gdy to sprawdzałem ZAPOMNIAŁEM wyłączyć komputer spod zasilania. (komputer oczywiście był wyłączony, ale był podpięty do sieci). Gdy go włączyłem na ekranie NIC kompletnie się nie pojawiło,uwaga AŻ DO DZIŚ. Kość zapewne była uszkodzona... na tyle by uszkodzić i mój komputer. Nie miałem zbytnio jak sprawdzić co jest uszkodzone... Ale mam dwa komputery w domu i zacząłem od sprawdzania RAM'u. Dalej to samo. Pożyczyłem od kolegi kartę graficzną(bo dziwnie i głośno chodziła przez co pomyślałem, że to może ona uległa awarii), na nic. Sprawdziłem inny dysk, też bez rezultatu. Przez to, że nic nie mogłem poradzić mój tato zawiózł komputer do serwisu. Nie wiem czy to ogarnięty serwis czy nie... No i poleżał tam trochę(przez remanent itp) po czym powiedzieli mi, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ uszkodzona jest płyta główna... Pomyślałem trudno, trzeba będzie sprawić sobie nową. Kupiłem nową płytę GIGABYTE 970A-UD3P. Wczoraj podłączyłem wszystko tak jak ma być. Włączam komputer i... NIC. Dalej dzieję się to samo, na ekranie nic się nie pokazuje. Nie wiem co mam teraz począć, bo jeśli to procesor to się po prostu wkuu..rzę :| Radzicie mi coś?

Specyfikacja kompa:

płyta przed uszkodzeniem: GIGABYTE MA770T-UD3P

płyta po uszkodzeniu: GIGABYTE 970A-UD3P

RAM: GOODRAM DDR3 PC12800 DIMM L9

karta graficzna: XFX RADEON HD4890

dysk: WD BLUE

zasilacz: OCZ MXS 500W(podejrzewam, że on się nie uszkodził, bo to dobry zasilacz)

W razie czego mam do dyspozycji jeszcze(jakbym miał coś sprawdzić) inny dysk, RAM(działający), grafikę, i podstawkę, ale niestety na Intelu. E5500 i nie wiem jaka płyta(komputer to ACER Aspire X3910 może ktoś w necie znajdzie jak będzie trzeba).

Czekam na jakieś podpowiedzi i co mogę jeszcze zrobić, co sprawdzić.

Edited by mbmatib6
Link to comment
Share on other sites

Z tego co napisałeś to wydaje się być najbardziej prawdopodobne uszkodzenie procesora a to chyba najgorszy wariant ze wszystkiego. No ale pewności nie ma, nie wiem też czy jak robiłeś diagnozy swoje to wszystko prawidłowo podłączałeś. Trochę dziwny ten serwis komputerowy, który powinien stwierdzić dokładnie co jest nie tak. A oni powiedzieli co jest prawdopodobne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...