Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lexor

Rozwiązany: Deus Ex: Bunt Ludzkości - reset komputera

Polecane posty

Witam! Mam otóż od pewnego czasu pewne problemy z moim nieszczęsnym komputerem. Miałem problem z kartą graficzną (czyt. zjarała się i służy jako otwieracz do piwa), więc zakupiłem nową, szczęśliwy, bo o wiele lepszą. Radeon HD7750 2gb. Zacząłem ją testować i wszystko wyszło tak, jak sobie wyobrażałem, dobrze sobie radziła. Lecz po pewnym czasie, zauważyłem pewną smutną usterkę. Czasem jak gram w różnego rodzaju gry(nie ma tutaj żadnych poszlak na którą grę padnie) po pewnym czasie po prostu restartuje się mi komputer. Żadnego powiadomienia, blue screena czy pocałuj mnie w nos. Złego komputera nie mam, więc to raczej nie wynika z niewystarczającej wydajności. Teraz kilka przykładów.

1) Gram w Battlefielda 3 na multi i średnich detalach(by uniknąć ewentualnych ścinek przy większej sieczce, na singlu grałem na wysokich) i nic się nie restartuje, nie wybucha mi nic w twarz poza granatami drużyny przeciwnej, ogólnie sama przyjemność z grania. Włączam wspomnianego w temacie Deus Ex'a i raz na jakiś czas mi się po prostu restartuje komputer. Czasem po 10 minutach, czasem po 40. Czasem w trakcie walki, czasem w momencie spokojnym.

2) Zauważyłem również, że jak oglądam youtube(?!), to po jakimś czasie mi się restartuje komputer. Jak w przypadku poprzedniego przykładu, również nie da się określić kiedy to się stanie. Czasem po minucie oglądania filmiku, czasem potrafię obejrzeć 25 filmików i wszystko ok.

Jako, że ludzie z internetu są ode mnie mądrzejsi w takich sprawach, to zwracam się do Was, Drodzy Magicy wink_prosty.gif Ps. Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że wszystkie gry oryginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podkręcać cokolwiek, od grafiki po procek? Czy masz najnowsze sterowniki? Jaki zasilacz (marka, model)?

Czy przed resetem komputer nie zaczyna szumieć lub nagrzewać się?

Sprawdź jeszcze temperatury w spoczynku (pulpit, chwilę po uruchomieniu), pod obciążeniem (pograj w coś wymagającego sprzętowo lub puść jakiś benchmark) i zaraz po resecie kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podkręcać cokolwiek, od grafiki po procek? Czy masz najnowsze sterowniki? Jaki zasilacz (marka, model)?

Czy przed resetem komputer nie zaczyna szumieć lub nagrzewać się?

Sprawdź jeszcze temperatury w spoczynku (pulpit, chwilę po uruchomieniu), pod obciążeniem (pograj w coś wymagającego sprzętowo lub puść jakiś benchmark) i zaraz po resecie kompa.

Nie, nie bawiłem się w żadne podkręcanie, to co miałem stykało mi akurat. Mam najnowsze sterowniki i nie zauważyłem jakiegoś specyficznego szumienia bądź nagrzewania się.

Zasilacz to: Chieftec 600W model: CFT/600-14CS

Temperatury dodaję:

Po starcie komputera - post-60053-0-80054700-1390848802_thumb.p

Po restarcie - post-60053-0-15256100-1390848812_thumb.p

Ps. Wybaczcie, że tyle zwlekałem z odpowiedzią, ale miałem bardzo mało czasu i ogólne urwanie głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wyżej wymienione programy nie pogryzły się, przeskanowałem kompa, wykryło 4 rzeczy, które dałem do kwarantanny, a po dniu usunąłem. Sama kwarantanna nie przyniosła większego rezultatu, jak usunąłem też chyba nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...