Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chrupek753

Cities XL 2011 Tnie

Polecane posty

Ta gra ma taką optymalizację czy ja mam coś nie tak ze swoim PC? Grałem w BF3 w multi i nie było żadnego problemu, a odpaliłem Cities XL 2011 (z cda) i gra się przycina. CPU obciążony w kilkunastu %, GPU większość czasu ledwo na 3-4%, a czasami skacze do 80-90%. Czy po wgraniu patcha coś się poprawi czy z tą grą już tak jest?

@edit

Nie zwróciłem uwagi, że gra jest już spatchowana. Czyli to coś z silnikiem gry jest nie tak ? Bo już nie wiem :) Szukałem w google i sporo osób ma podobny problem, a już w szczególności w dużych miastach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już w szczególności w dużych miastach.

O.o a co to ma do cięcia się gry.

I tak, gra ma kiepską optymalizację, patche to nieco poprawiają. Może napisz specyfikację swojego komputera, żebyśmy wiedzieli czy to wina sprzętu czy gry... do tego stacjonarny czy laptop?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już w szczególności w dużych miastach.

O.o a co to ma do cięcia się gry.

Napisałem wyżej, że :

..."Grałem w BF3 w multi i nie było żadnego problemu"...

Przy 70k ludności nie było problemu, ale od 100-150k są ścinki. W nowym mieście jest ok, ale jak wczytałem te które już trochę rozbudowałem (184k ludności) to podczas przesuwania mapy, albo zbliżania mam drobne przycinki, jakby fps spadał do 10 i wraca do normalnego poziomu. Na dodatek teraz sprawdziłem i gra działa na 1 rdzeniu ocb?

i5 2500k

GTX 770

12GB RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cities XL 2011 nie obsługuje więcej niż jednego rdzenia. Cała seria tych gier stoi na takim silniku. Więc im większe miasto = mniej fps.

EA w nowym Simcity [straszny syf] ograniczyło wielkość miast aby nie wpakować się w taką sprawę. Wpakowali się za to w opcję on-line i poszli pod wodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle polecieli...

W takim razie trzeba będzie jakoś przeboleć te spadki fps, albo przenieść się na jakąś inna grę w podobnym stylu. W czasach kiedy ludzie mają dwu, cztero, albo sześcio rdzeniowe procesory dać grę która działa na 1 rdzeniu. Pogratulować smile_prosty.gif

@edit

Można zamknąć w takim razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...