Jump to content
kryst135345

Ulepszanie starego komputera do gier :D

Recommended Posts

Siemanko mam dylemat odnośnie ulepszania mojego staruszka oto jego podzespoły :

Procesor: Intel Core 2 Duo E7300 2x2,66 GHz

MOBO: Gigabyte GA-EP35-DS3L

RAM: 2x1GB Kingston 800MHz

Karta Graficzna : ZOTAC GeForce 9600GT 512MB

Zasilacz: HEDY 400W

System: Windows XP HE SP3

Tak myślałem nad tym żeby tylko dołożyć jeszcze 2x1GB ramu,Zasilacz do 500/550W i System zmienić na Win7.Doradźcie mi :D

RAM można dorzucić, do tego wymienić zasilacz na coś markowego (np. Corsair VS 450W jak ma być tanio i dobrze) i ew. kartę graficzną na coś pokroju HD 7750 GDDR5 / HD 7770. Tyle że pamięci to szukałbym używanych, bo nowe kości DDR2 są bardzo drogie.

Zasilacz zmień na Corsair VS 450/SilentiumPC Deus G1 500W/SilentiumPC Deus M1 550W (ostatni najlepszy). Jest to konieczne, gdyż HEDY jest słabe.

Win7 bym nie dawał, możesz natomiast dać Win 8.1, to wtedy jak zmienisz podzespoły - będziesz mógł dalej z niego korzystać.

RAM bym nie dokładał chyba że to jest Ci niezbędne - DDR2 nie nadają się do rozbudowy przyszłej, a są drogie. Zależnie od tego kiedy zamierzasz robić dalszy upgrade (i czy w ogóle zamierzasz to robić) może być to dobra lub zła opcja.

HEDY należą do czarnej listy. Ciężko jest znaleźć prawdziwy serwis w dzisiejszych czasach, a co dopiero prawdziwy serwis, którego pracownicy są na bieżąco z rynkiem.

To tak jak napisał Dirian - zainwestuj w kartę, to Ci da najwięcej. Ale zasilacz to priorytet.

Sam miałem podobną sytuację ~rok temu i karta niekoniecznie da najwięcej - do GTA IV zaczynało brakować RAMu, a jak się część pamięci zaczynało zrzucać na dysk, to sporo klatek ubywało i granie miało mało wspólnego z przyjemnością.

Jeżeli masz w planach dalsze ulepszanie, to chyba najsensowniejszą opcją jest sprzedanie wszystkiego poza kartą graficzną i przesiadka na jedną z trzech ostatnich generacji Intela (w przypadku Sandy i Ivy Bridge myślę o czymś używanym, co by znacznie zmniejszyło koszta). Póki co mógłbyś kupić najsłabszego Celerona, który i tak byłby nieco szybszy od obecnego procka, a późniejsze zmiany będą się ograniczać tylko do karty graficznej, czy właśnie tego procka. A obecne podzespoły lepiej sprzedać jak najszybciej, póki mają jakąś wartość.