Jump to content
DiabloandHagorath

Upgrade sprzętu.

Recommended Posts

Witam wszystkich. Piszę ten temat z prośbą o poradę ze strony szerszego grona graczy, tudzież graczek, a mianowicie: Zainspirowany świątecznym konfiguratorem z jednego z ostatnich numerów CD-Action, postanowiłem wymienić część moich, leciwych już podzespołów, a konkretniej kartę graficzną oraz procesor. Pewnie nikogo nie zaskoczę faktem, że w rytm mej inspiracji, postanowiłem zainwestować w Intel Celerona G1620 oraz Radeona HD 6670. bądź 7770. Tylko w tym miejscu zaczęły się schody. Mianowicie, moja płyta główna to Asus P5G41-M SI/DVI mATX a tym samym Intel Celeron kompatybilny z nią nie będzie, choć o ile się orientuję, rozważane przeze mnie karty, powinny już z nią współpracować. I tu też moje zasadnicze pytanie: Otóż mój obecny procesor to Intel Pentium Dual Core E5300 2,6Gh , natomiast karta graficzna to Gaeforce XFX 9800GT. Czy dokupienie do takowego procesora jednej z powyższych kart graficznych zaowocuje mi realnym zwiększeniem wydajność w grach czy też będzie to przysłowiowe "ładowanie pary w gwizdek" i powinienem wstrzymać się z zakupem do czasu aż będzie stać mnie również na wymianę płyty głównej na kompatybilną z Celeronem?

Ja bym uznał, że to jest wymiana deczko bez sensu, bo 9800GT to już i tak sporo jak na wykastrowanego C2D z 2,6 GHz. Natomiast jeśli zamierzasz w miarę szybko wymienić tę płytę na Pentiuma lub Celerona, to może być. Nie bierz jednak HD 6670. Minimum HD7750 (koniecznie w wersji GDDR5!), ale najlepiej dorzucić do HD7770, jak wspomniałeś.