Jump to content
GuyFromVault

Rozwiązany: monitor dla gracza 600-700 zł

Recommended Posts

Witam, chciałbym się przesiąść z moejgo starego SAMSUNG SM 943NW na coś lepszego w przedziale 600-700 złotych. Podoba mi się LG IPS237-BN, lecz nie wiem, czy to taki dobry monitor, kiedy ludzie twierdzą, że dobre IPS to za ponad 1000 zł. Mogę liczyć na wsparcie? ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba zdecyduję się na 23EA63V-P. Mam tylko pytanie, jaki kabelek najlepiej do niego wystosować. Mój obecny monitor ma jedynie złącze VGA, zatem tym kabelkiem go podłączałem do karty. A poelcany przez was 23EA63V-P ma juz, prawda, więcej złącz, z tym cyfrowe DVI-D no i oczywiście HDMI. I teraz pytanie moje się rodzi, czy lepszą jakość dostanę podłączając monitor do karty kablek DVI-D czy HDMI?

Link to comment
Share on other sites

Hmm, już słyszę kilka opinii, że z kablem HDMI dzieją się dziwne rzeczy i jakośc obrazu jest gorsza w przypadku tego monitora, choć nie powninna. W takim razie uzbroję się w DVI-D.

EDIT: Jestem ekstremalnie zielony w kablach DVI, czy np. ten się nada?

http://tablica.pl/of...html#74d205d23e

Edited by GuyFromVault
Link to comment
Share on other sites

Kabel HDMI / DVI przesyła obraz cyfrowo, więc może to być nawet najgorsze badziewie, a jakość obrazu będzie taka sama. Nie występuje tu zjawisko strat na jakości. Sam używam do TV kabla HDMI za 3 zł i spisuje się doskonale tongue_prosty.gif

Link to comment
Share on other sites

Powiedz mi dlaczego ludzie mają takie parcie na te drogie kable HDMI?

Nie słyszałeś nigdy o czymś takim co zwie się marketing? ;>

Więc powiedzenie, że kabel DVI/HDMI przesyła obraz cyfrowo, więc obraz będzie taki sam jest dużo na wyrost...

Obraz idzie w postaci zero-jedynkowej - albo jest, albo go nie ma. Oczywiście im droższy kabel tym większa szansa, że będzie dłużej sprawnie pracował, bo jest wykonany z lepszej jakości miedzi, ale też nie ma co przesadzać. W droższe kable warto inwestować głównie wtedy gdy obraz przesyłany jest na duże odległości, bo są lepiej ekranowane, przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń.

Do podpięcia monitora przy komputerze stojącym w pobliżu wystarczy najtańszy kabelek. Inna sprawa, że często taki szmelc za 3 zł potrafi się rozlecieć w rękach, dlatego trzeba ewentualnie przy zakupie sprawdzić czy to nie jakaś totalna tandeta.

Link to comment
Share on other sites

Wiele nie oczekuj od kabla, który kosztuje 10zł... Nie zdziwiłbym się, gdyby HDMI wyglądał dużo lepiej.

@Dirian - oj mylisz się. wink_prosty.gif Powiedz mi dlaczego ludzie mają takie parcie na te drogie kable HDMI? Bo jakość na nich jest lepsza niż na zwykłych

XeoN jeśli się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj,taka mała rada na przyszłość.Kable HDMI róznią się ceną bo produkują je inne firmy, które to stosują np. złocone styki które nie polepszają jakości wyświetlanego obrazu.Droższy kabel może być za to wytrzymalszy,ale nie jak Ty twierdzisz bedzie przesyłał lepszy obraz. :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak mogłeś zauważyć różnicę, skoro sygnał idzie w postaci zero-jedynkowej. Zasada jest prosta - albo przechodzi cały sygnał, albo wcale. Obraz nie może mieć ani lepszych kolorów, ani być bardziej ostry, bo to ten sam sygnał, niezależnie od jakości kabla. Nie ma się co spierać, że jest inaczej.

Do podpięcia monitora na krótkiej odległości wystarczy pierwszy lepszy przewód - o ile nie jest on uszkodzony, to zapewni identyczną jakość jak kilkukrotnie droższy kabel. Jak wspomniałem, zastosowanie markowych kabli ma głównie sens przy transmisji danych na duże odległość, gdzie mogą wystąpić ewentualne zakłócenia na słabym kablu - ponieważ będzie gorzej ekranowany.

Link to comment
Share on other sites

Najbliższe u mnie kable DVI kosztują kilkadziesiąt, a te przedstawiany przeze mnie stronę wcześniej tylko dyche ( fakt, że używany). Z tym, że mam teraz głupią wątpliwość, użyję prównania. Proszę się skupić, bo będzie zawile, a tłumaczę to ieprofesjonalnie bo jestem zielony w tych tematach. Mianowicie tak jak mamy wejście USB z "wgłębieniem" do którego należy podłączyć kabel USB z "wypustką", tak samo zapewne jest z DVI. Idąc tą logiką, w mojej karcie graficznej jest wejście DVI czyli ma te "wgłębienia" na piny, tak samo jest w monitorze. A wszystkie kable DVI, na które natrafiam mają wtyczkę, która wygląda podobnie do tych w grafice i monitorze, czyli wygląda jak wejście, a nie ma wspominanej "wypustki". Zapewne to głupia rozkmina i pominąłem ważne fakty, ale byłbym wdzięczny jakby mi to tkoś wytłumaczył.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...