Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dgw0

Rozwiązany: Komputer CAD/CAM oraz Gamingowy

Polecane posty

Witam.

Chciałem kupić gotowego składaka na allegro ale po przeczytaniu paru tematów na ten temat zdecydowałem się spróbować samemu złożyć kompa.

Generalnie zajmuję się projektowaniem w programach do projektowania 3D typu CAD/CAM, i chciałbym żeby chodziły one płynnie nawet przy skomplikowanych konstrukcjach. Oczywiście dodatkowo lubię pograć sobie w nowe gry i też bym chciał żeby w miarę ładnie chodziły.

Przejdźmy do specyfikacji:

Procesor:

Procesor jaki chciałem zastosować to Intel i7 4770K lub Intel i7 3770K.

Widziałem w zastosowaniach również procesory Intel Xeon lecz nie orientuje się czy warto w nie inwestować, gdyż zauważyłem że są droższe.

Płyta główna:

Płytę chciałbym kupić dobrej jakości. Zależy mi na sporej ilości wejść USB około 10, w tym 2 USB 3.0.

Dodatkowo nie wiem jak wygląda sprawa wyjść audio. w przyszłości chciałbym zainwestować w głośniki 5.1 i nie wiem czy karty mają wbudowane takie wyjścia, jeśli tak to czy jednak nie będzie lepiej kupić oddzielnie karty dźwiękowej.

Karta graficzna:

Tutaj mam kompletny mętlik w głowie nie mam pojęcia co dobrać i jak :P Widziałem rozwiązania z dwoma kartami graficznymi i prosiłbym o rade czy to dobre rozwiązanie aby zamiast jednej mocnej karty kupić jedną słabszą a później dokupić druga taka samą. w jaki sposób to ma wpływ na wydajność kompletu.

Dysk twardy:

Myślałem o zakupie dysku Kingston SSD 128GB. Nie chcę na razie inwestować w dysk HDD ale nie wykluczam możliwości późniejszego zakupu.

Pamięć RAM:

Myślałem nad Kingstonem 2x8GB.

Zasilacz:

Tutaj w całości liczę na pomoc ;)

Obudowa:

Również liczę na pomoc :)

Napęd:

Z napędu chciałem zrezygnować. Jedynie będzie mi on potrzebny do zainstalowania systemu Win7(x64) oraz sterowników, ale to posiadam w starym PC-cie także jakoś sobie poradzę.

Chłodzenie:

Prosiłbym o napisanie czy powinienem jakoś zainwestować w lepsze chłodzenie na początku jeśli nic nie będzie podkręcane.

Prosiłbym o opinie czy z czymś nie przesadziłem czy lepiej w czymś dopłacić czy lepiej kupić słabsze lub innej firmy.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/QkjZLd/

Co prawda płyta ma tylko 8 wyjść USB, ale masz jeszcze 2 na przodzie obudowy, więc myslę, że wystarczy. Jeśli nie to będziemy kombinować.

Zostało aż 800 zł luzu - można kupić od razu HDD, ew. drugi SSD (połączyć w RAID0, zrobić jakby z dwóch dysków jeden szybki) lub większy SSD. Da się też wsadzić mocniejszą kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bym prosił jakąś propozycje zasilacza. smile_prosty.gif

I pytanko odnośnie dodanego chłodzenia do listy zakupów?? do procesora nie jest żadne dołączone czy lepiej kupić mocniejsze niż w zestawie??

PS. Pozdro do Wejherowa. Uwielbiam to miasto:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zostaw, będzie ciszej. Zasilacza nie wiem czemu, nie podałem. Przykładowo takie:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs550m-modular-80-plus-gold-cp-9020076-eu-619730/

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/

Jeden z dwóch. Pierwszy lepszy ale oba SPOKOJNIE wystarczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...