Jump to content
Takuim

Czy warto kupować teraz nowego pcta?

Recommended Posts

Witam,

Mam odłożone trochę pieniędzy na nowego pcta, jednak zastanawiam się czy warto kupować teraz? Mój obecny pcet radzi sobie jako tako, nie ciągnie już nowych gier niestety (crysisy, battlefieldy, far cry itp.) z nieco starszymi radzi sobie nie najgorzej.

Także moje pytanie, kiedy będzie następny przeskok cenowy i premiery nowych generacji kart graficznych itp.? Słyszałem, że wszystko ma się wydarzyć gdzieś pod koniec tego roku, także średnio widzi mi się kupowanie pc teraz, a może się mylę? Szybkość rozwoju sprzętu jest na tyle szybka, że może nie warto sobie zawracać tym głowy tylko brać to, co najlepsze na chwilę obecną?

Edited by Takuim
Link to comment
Share on other sites

Nie jest mnie będzie na najnowsze karty i tak, sęk w tym, że prawie na pewno niesie to ze sobą niezłą obniżkę cen całej reszty kart.

Moim zdaniem nie ma co czekać, bo przecież co rusz wychodzi coś nowego i na dobrą sprawę można tak czekać i czekać, i nie kupić nic...

To też prawda. :) Jednak gdyby jakaś obniżka cen szykowała się w najbliższym czasie to pewnie warto poczekać.

Edited by Takuim
Link to comment
Share on other sites

@ yojo - no właśnie, "jakoś" zipie. Skoro nie ciągnie już BF-a, Crysisa czy nawet Far Cry'a, to jak mniemam jest to wiekowa maszyna. Oczywiście wszystko zależy od priorytetów - czy autor chce już teraz grać w nowe gry, czy może zadowalają go starsze produkcje. Bo jeżeli to drugie, no to może i faktycznie nie warto na razie robić upgarde.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to są chyba z trzy gierce które mnie interesują ale nie mogę w nie grać ze względu na sprzęt i są to te co wymieniłem w pierwszym poście. smile_prosty.gif Do tego dojdzie pewnie GTA5 o ile wyjdzie na PC, bo jeśli wyjdzie to mogę się założyć ze skopią optymalizacje.

Edited by Takuim
Link to comment
Share on other sites

Max Payne 3 akurat był całkiem nieźle zoptymalizowany, więc może GTA V - o ile wyjdzie na PC - również nie będzie mieć tak tragicznej optymalizacji jak GTA IV. Warto też dodać, że Rockstar w momencie premiery "czwórki" dopiero wprowadzało silnik RAGE, teraz już pewnie znają go na wylot, stąd wątpię by optymalizacja była aż tak słaba. No ale nie ma co gdybać, bo może w ogóle na PC nie zagramy w "piątkę" :P

Cóż, w każdym razie jak ci się śpieszy zagrać w te gry co wymieniłeś, to składałbym już teraz, jeżeli zaś nie robi ci to różnicy czy zagrasz w nie teraz, czy za pół roku, to możesz poczekać na Maxwelle (nowe karty od NVIDIA).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...