Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pier0g

Laptop Lenovo Y580 - strasznie słaba wydajność

Polecane posty

Posiadam laptopa Lenovo Y580 (i5-3210M, GTX 660M, 4GB RAM) już ponad rok. W tym czasie już raz oddawałem sprzęt do naprawy w ramach gwarancji, ponieważ padł dysk twardy.

Ostatnio stwierdziłem, że nie chce mi się już dłużej męczyć z działaniem tego laptopa i trzeba coś z tym zrobić. Generalnie problem polega na tym, że wydajność podczas grania jest bardzo niska. Wiem, że to tylko laptop, a nie super wydajna stacjonarka, ale jak porównywałem mój konkretny sprzęt z Y580 dwójki moich kumpli (widzę że to dosyć popularny laptop) to zobaczyłem ogromną przepaść.

Podam tutaj przykład z Battlefielda 3. Ja mogę JAKOŚ grać na najniższych możliwych ustawieniach, a wczytywanie map i tak trwa około 6-7 minut. O ile przez pierwsze pół godziny liczba FPSów stoi na jakimś poziomie to z czasem zaczyna spadać na tyle, że nie da się grać w ogóle. Na dodatek po wyłączeniu gry komputer trzeba zostawić na 5 minut żeby ochłonął, bo nie da się na nim zrobić nic. Za to moi kumple spokojnie mogą grać długo i to na ustawieniach średnio-wysokich. Próbowałem też wcześniej grać w BFa 4 podczas Bety. No nie pograłem sobie zbyt długo, bo oglądałem pokaz slajdów zamiast gry. Nie muszę chyba dodawać, że na innych porównywanych komputerach BF4 działał płynnie.

To co tutaj opisałem jest to skrajny przypadek. Przy innych grach komputer też potrafi się zwiesić i o wysokich ustawieniach graficznych mogę zapomnieć, ale jakoś działa. Chociaż dalej występuje zamulenie po wyłączeniu gry.

Problem niestety nie pojawia się tylko przy grach. Proces uruchomienia komputera to jakieś 10 minut. Trochę słabo jak na taki sprzęt. No i losowe zacięcia podczas przeglądania neta to też norma.

I dlatego właśnie zwracam się z prośbą do was, żebyście mogli coś doradzić, co poprawiłoby tą beznadziejną sytuację. Od razu dodam, że sterowniki mam aktualne, a antywirus nic nie znajduje. Nie wiem czy to jest kwestia sprzętowa (ten wymieniony dysk ?), czy kwestia oprogramowania.

Podajcie z jakich programów diagnostycznych powinienem wrzucić screenshoty, bo nie bardzo się w tym orientuję, a wiem że na pewno pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...