Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SadCarrot

Rozwiązany: Myszka Razer Deathadder czy Mad Catz R.A.T. ?

Polecane posty

Witam. Planuję kupić myszkę do gier, w oko wpadły mi produkty Razer Deathadder oraz Mad Catz R.A.T. Gram głównie w FPS'y, ale bardzo często także w lol'a. Zależy mi, aby myszka była wygodna, nie ślizgała się i nie była zbyt mała (teraz jadę na malutkim Logitechu i jest to strasznie niewygodne). Cena do około 250 zł. Prosiłbym o napisanie, czy RAT 3 nadaje się do tych gier, oraz który Deathadder jest najlepszy smile_prosty.gif A może macie inne propozycje? Proszę Was o pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiele innych propozycji. R.A.T 3 nie jest godny uwagi, to baaardzo ograniczona wersja jej nowszych wersji. Deathadder - różnie.

Logitech G500, Genius Gila, Roccat Kone [+] Plus, Logitech G600 (duża ilość przycisków do LoL'a), QPad 5K, Gigabyte Aivia Krypton, Logitech G400S, Tesoro H2L Shrike, Steelseries Rivalz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyciskach bocznych mi nie zależy :) Zobaczyłem kilka recenzji tych Steelseries'ów. Praktycznie wszędzie są chwalone, cena jest dosyć niska jak na tak dobrze wykonany produkt oraz mają bardzo ładny design. Wydaje mi się, że to je właśnie zakupię. Czy mógłbyś polecić mi jakąś dobrą podkładkę pod mysz? Nie musi być duża, cena do 30-50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, Rivalz to dobra myszka, choć jest nowa i nie ma jeszcze wielu recenzji/opinii, ale te, które na tę chwilę istnieją są pozytywne. Do tego Steelseries Qck Mini lub Tesoro Aegis X1. Na ilu DPI grasz? Twoje ruchy są częściej krótkie i dokładne, czy długie i szybkie? Może będę mógł Ci zaproponować coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAT 3 jest ok. o ile to optyczna wersja, choć nie ma ona regulacji rozmiaru.

Deathadder tylko i wyłącznie w wersji 2013 na inne nawet nie patrz.

Zanim cokolwiek wybierzesz dwa pytania jak trzymasz mysz? Klick. Zmierz też długość dłoni tak jak to opisano w linku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xeon

mój 1 post to była odpowiedź na posta autora, w sensie, żeby uważać przed wyborem rata, a nie na odpowiedzi innych użytkowników - których de facto nie czytałem jak to pisałem. Bo w sumie jak tak patrze to wyszło jak bym negował czyjąś opinię, a nie mam tego w zwyczaju, bo każdy ma prawo do swojego zdania i ><> mi to, po prostu rzucam swoją odpowiedź i niech autor sobie sam wybierze z całości odpowiedzi to co mu się przyda, a wszystkie odpowiedzi nakreślą mu jakiś obraz o danym produkcie.

Może moja wypowiedz była zbyt dosadna, ale nie chciałem nikogo z was urazić czy coś :( . Po prostu jak ktoś pyta o rata to najlepiej niech pomaca go wa jakimś saturnie czy media markcie (zawsze je tam mają wystawione) bo to zwyczajnie nie jest bezpieczny zakup, który można brać w ciemno.

PS. to ta kw woli wyjaśnienia jeszcze :P każda z osób, która testuje ze mną myszki i miała kontakt z ratem miała identyczne wrażenia jak ja, więc de facto przedstawiam pogląd kilku osób. Po 2 myślę, że mając do czynienia ze sporą ilością myszek, mam szeroki pogląd w tym obszarze. Oczywiście, że są zadowoleni użytkownicy RATów, co najczęściej trwa do momentu jak im padnie lub przypadkiem sięgną po zwyczajnie lepszy, czasem zupełnie inny produkt, który okazuje się przewyższać rata pod każdym względem. Mam wiele zapytań osób, które przesiadają się właśnie z ratów i nigdy więcej nie chcą mieć z nimi do czynienia - zbierając takie dane, również wytwarza się pewien obraz o firmie. Zawsze mówię o tym z czym miałem bezpośredni kontakt, a nie że czytałem, widziałem, słyszałem... . Rozmawiam, z wieloma producentami, sprzedawcami (wiem ile zwrotów ratów miewają) i punktami napraw. Podejżewam, ze jakby posadzić kogoś przed 10 myszkami (w tym rat) to w życiu by nie sięgnął właśnie po niego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...