Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fursik1

Dramatyczne spadki fps'ów - czyżby zawinił dysk?

Polecane posty

Witam.

Od pewnego czasu(parę dni), co jakiś czas wydajność mojego lapka zaczęła dramatycznie spadać. Za pewnym razem wkurzyłem się konkretnie i uderzyłem w stół, po czym wszystko wróciło do normy.

"Dysk twardy" - pomyślałem. Zawsze miałem problemy z pamięcią.

Zrobiłem diagnostykę SMART, i oto, co mi wyszło:

Udjwk1Z.png

Jeden parametr złowieszczo miga na żółto.

Wiem, że jest jakiś problem, pytanie tylko jaki i co można z nim zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego masz te błędy, bo uderzyłeś w stół (błędy spowodowane wstrząsami). ;)

Tak bardziej na serio: ten parametr nie jest kluczowy, poza tym jego wartość nie jest zbyt duża, a na laptopach te błędy są właściwie normą (i to o niebo więcej niż u Ciebie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Gdyby to było rzeczywiście uszkodzenie, to owszem, ale na razie można ewentualnie powiedzieć, że to pewna nieprawidłowość.

Daj jeszcze screena po wykonaniu benchmarka w programie HD Tune (wyłącz przed testem wszystkie zbędne rzeczy, łącznie z antywirusem i nie rób w tym czasie nic na kompie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen złapany, ale w międzyczasie dotarła do mnie dość niepokojąca wiadomość. Otóż u znajomego wystąpił podobny problem, a po dwóch tygodniach dysk nadawał się już tylko do wymiany. Nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć, ale mam nadzieję, że to rzeczywiście tylko

pewna nieprawidłowość
.

8QYZfHx.png

Dodatek: Patrząc na podobne błędy znalezione na różnych forach, wnioskuję, że dni mojego HDD są policzone. Jakkolwiek by nie było, w poniedziałek skontaktuję się ze sklepem w celu uwzględnienia gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy pokazują to samo, tylko "uważają", że coś innego jest większym problemem.

Benchmark wyszedł nieładnie, więc można przypuszczać, że dysk jednak szwankuje. Przetestuj go jeszcze firmowym narzędziem od Seagate (klik), jeżeli wykaże jakiekolwiek nieprawidłowości - reklamacja musi być uwzględniona, jeżeli nie - może być problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. ale test "Long Generic" został ukończony z pozytywnym wynikiem. Może użyłem niewłaściwego testu, ale po czterech godzinach moja ochota do testowania trochę się zmniejszyła. Jest w tym programie jakiś konkretny test, którego powinienem użyć?

Poza tym, klamka zapadła. Na wielu forach z tym samym problemem jedynym rozwiązaniem okazywała się wymiana gwarancyjna. Laptopa wysyłam jutro po południu do Swarzędza, więc chciałbym do końca załatwić wszystkie sprawy związane z twardzielem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...