Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rumbur

Rozwiązany: Europa Universalis 4 - jak zaanektować przeciwnika

Polecane posty

No dobra - gram Polską i wykorzystując "Remind knights of their duty" jako CB zająłem wszystko co mieli... I tu zonk, w trójce po prostu wskazywałem prowincję, które chcę mieć dla siebie, tutaj w okienku dyplomacji mogę tylko wybrać opcję, aby się poddali, albo żeby ich zwasalizować... Jako wybiorę to drugie to niby są wasalami, ale ja podbite prowincje do nich wracają, przecież to bez sensu, nie po to tracę tyle czasu i pieniędzy, żeby teraz oddawać im prowincje... Tak więc, czy ktoś wie, jak można ich podbić całkowicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chodzi mi oto, że podbiwszy całe TO nie mogłem ich zaanektować, tylko uczynić wasalami. Po prostu opcja była szara, jedyna dostępna była wasalizacja. No i mam pytanie: czy to dlatego, że jako Casus Belli użyłem "Remind Knights of their duty" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Krzyżakach, więc zrób ich wasalami, napraw stosunki do 190 (banał) i dokonaj aneksji. Nie będziesz musiał corować niczego i zyskasz na jakiś czas sojusznika do wojny z kimś tam (Czesi, Brandenburczycy, Węgrzy).

Nie wiem tylko dlaczego nie możesz akurat ich anektować, a wasalizować tak (koszt WS jest taki sam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie tak robię, myślę, że to właśnie przez formę casus belli. Okazuje się, że w tej części ma znaczenie jego treść :) W każdym razie teraz bez problemu rozprawiłem się z Ukrainą, a w tej chwili moje wosjka maszerują na północ, w celu poskromienia zakony czegoś tam i Moskwy. Po mojej stronie jest :Litwa, Krzyżacy, Austria ( ale coś z rzadka ich widuje ), no i przed wszystkim Dania i Szwecja. Chłopcy nie będą wiedzieli nawet co ich trafiło....

W każdym razie temat do zamknięcia. Dziękuje wsyzstkim za zaintereswoanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...