Jump to content
Maril

Płyta główna + Procesor + Pamięć

Recommended Posts

Oczywiście. Ale jeśli ktoś szuka zestawu pod rozbudowę, to wkładanie najbardziej budżetowej płyty głównej jest średnim pomysłem. Chyba najgorsza sekcja zasilania, praktycznie zerowy potencjał OC na przyszłość. Osobiście wolałbym zapłacić 30zł więcej do Asrocka H81M, przynajmniej ma wejście usb 3.0 na przedni panel. No i cztery fazy zasilania, co czyni ją jedną z najlepszych płyt do 200zł. Cztery złącze PCI, dwa PCI x16 i dwa standardowe. No ale co kto lubi, prawda?

łał. :D zasadniczo z komputera będzie korzystał mój brat, 16 lat, odpala Steama, Skype'a, przeglądarke, muzyke i zasuwa z kolegami w LOLa albo TFa, czasem troche poważniejsze gry. OC raczej go nie interesuje, a ja mam świadomość, że ilość slotów na RAM nie jest najważniejsza (chociaż w starej miałem 4 sloty, z czego na dwa po jakimś czasie przestały działać). Dlatego najbardziej by mi zależało na stabilności i "żywotności".

A dałoby się może jeszcze jakoś zaoszczędzić na procesorze, tzn. znaleźć coś tańszego? Miałoby to w ogóle jakiś sens?

i5 jest w zasadzie optymalny do domowych zastosowań, a na morele.net są tańsze o 40zł ale o generacje niższe..

A właśnie, wszystkie płyty mają socket 1150, on jest chyba dość uniwersalny pod nowe Intele..?

Socket nie jest martwy jeśli o to pytasz, martwe są natomiast chipsety, więc, jak to bywa u Intela (i od pewnego czasu u AMD też) - żadnej przyszłości nie ma. W starsze podstawki bym się nie pchał, bo nie ma po co - są bardziej prądożerne i troszkę słabsze również.