Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Rozwiązany: Karta graficzna do 400-500 zł

Polecane posty

Witam,

Potrzebuję pomocy odnośnie zakupu karty graficznej. Opisywałem tu na forum wczoraj i dzisiaj problem z moim komputerem i już na 99,9% jestem pewny, że po prostu mój HD6870 odmawia posłuszeństwa. W związku z tym potrzebowałbym jakiegoś zamiennika, ale do wydania mam na chwilę obecną 400-500 złotych.

Konfiguracja mojego komputera to: Asus P7H55-LE, Intel Core i5 750, 6GB (2GB+4GB) RAM DDR3, OCZ StealthXStream2 600W. Domyślam się, że w tej kwocie może być ciężko o wystarczającą kartę graficzną do tego zestawu, ale nie mogę sobie pozwolić na większy wydatek. W grę wchodzi również karta używana, ale tylko i wyłącznie z gwarancją. Nie mam też upodobań co do Geforce/Radeon, po prostu chcę coś, co będzie możliwie najbardziej wydajne w tym przedziale cenowym. Dodam, że ogółem większość czasu spędzam na pulpicie, a do tego nie trzeba przecież supermocnej karty, ale lubię w wolnych chwilach pograć w Counter-Strike'a Global Offensive, Fifę 14, czy też Battlefielda 4, więc pod tym kątem chciałbym, abyście się kierowali. Z góry mówię, że nie potrzebuję zbędnych fajerwerek, typu detale na ultra itp..

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do GTX'a to strata pieniędzy. Najbardziej opłaca się http://www.morele.ne...xoc-1gd-622506/

Do wersji 2GB nie ma co dokładać - ta karta nie jest na tyle mocna by potrzebne było jej 2GB pamięci.

Ale warto dołożyć do tej karty - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=48613 - będzie sporo szybsza od 260x i 650 Ti, a także twojej poprzedniej karty, do tego ma 2GB pamięci i niezłe chłodzenie. W tej cenie fajna oferta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy naprawdę warto dołożyć te 130 zł do HD7850, gdy nie gram w aż tak wymagające tytuły? Jak prezentuje się 260X na tle HD6870? No i nie ukrywam, że chciałbym też trochę wiedzieć o "kulturze pracy" zarówno R7 260X od Gigabyte'a oraz HD7850 od XFX. Prócz wydajności na drugim miejscu stoi u mnie cicha praca, z racji że często zdarza mi się pracować do późnych godzin i nie chcę budzić lokatorów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być na podobnym poziomie, ew. trochę słabszy ze względu na węższą szynę pamięci. Ale spadku wydajności raczej nie uświadczysz.

Gigabyte powinien być w porządku, tzn. nie za głośny (bo mimo wszystko jest to sam radiator z jednym wentylatorem) i nawet wydajny. XFX ma za to dwa wentyle, więc jeśli nie przesadzisz z OC tego modelu - również powinno być przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w Gigabyte podobno lubią piszczeć cewki, a przynajmniej w HD 7790 tak było (260x to ta sama karta pod inną nazwą). No i brak konkretniejszych testów tego modelu jeżeli chodzi o chłodzenie.

Natomiast XFX jest cichy sądząc po testach, szczególnie w spoczynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny VTX3D HD6870 ma co prawda ok. 23 cm, więc to nieco mniej, ale zmierzyłem sobie wnętrze obudowy i mam prawie 27 cm wolnego miejsca, więc wejdzie bez problemu tym bardziej, że widzę gniazda zasilania z boku karty, a nie na jej końcu.

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/gpu500-750/karta_21.png Martwi mnie już tylko ten test. Dlaczego GTX650 tak odstawia HD7850?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest GTX 650 Ti Boost, a nie GTX 650, ani nawet zwykły 650 Ti. Jeżeli chodzi o HD 7850 vs GTX 650 Ti Boost, to raz wypada lepiej Radeon, raz GF - zależy pod które karty gra jest lepiej zoptymalizowana. Przy czym Boost został już wycofany ze sprzedaży, więc ciężko go dorwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...